Power Boost VK-C013B İade Edilmeli mi?

hsynesyk

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,

Dün Hepsiburada'dan şu kasayı sipariş etmiştim.
https://www.hepsiburada.com/power-boost-vk-c013b-500w-usb-3-0-atx-light-5-color-fan-high-gloss-siyah-kasa-jbst-vkc013b-p-HBV00000GKSWJ?magaza=Hepsiburada

Açıkçası çok fazla araştırmadan aldım, fiyatı da uygundu 297 TL'ye aldım. Kasa bugün elime geçti. Forumlarda daha detaylı aradıkça çok kötü yorumlar olduğunu gördüm, özellikle PSU için. Kasanın havalandırması kötü denmiş ama en çok PSU'ya giydirilmiş. Ben de fırsatım varken iade etsem mi diye düşündüm ve sizlere sormaya karar verdim. Bütçem de çok fazla değil, maksimum 500 TL'ye havalandırması iyi, yan tarafı şeffaf olan 500W PSU'ya sahip bir kasa önerisi isteyeceğim ayrıca.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anlamayın ama niye almadan önce araştırmanızı tam yapmıyorsunuz? Tamam böyle bir hakkınız var da insanları boş yere yormanın ve para harcatmanın anlamı olduğunu sanmıyorum. Başta içinize sinmiyorsa almayın.

Arkadaşlar merhaba,

Dün Hepsiburada'dan şu kasayı sipariş etmiştim.
https://www.hepsiburada.com/power-boost-vk-c013b-500w-usb-3-0-atx-light-5-color-fan-high-gloss-siyah-kasa-jbst-vkc013b-p-HBV00000GKSWJ?magaza=Hepsiburada

Açıkçası çok fazla araştırmadan aldım, fiyatı da uygundu 297 TL'ye aldım. Kasa bugün elime geçti. Forumlarda daha detaylı aradıkça çok kötü yorumlar olduğunu gördüm, özellikle PSU için. Kasanın havalandırması kötü denmiş ama en çok PSU'ya giydirilmiş. Ben de fırsatım varken iade etsem mi diye düşündüm ve sizlere sormaya karar verdim. Bütçem de çok fazla değil, maksimum 500 TL'ye havalandırması iyi, yan tarafı şeffaf olan 500W PSU'ya sahip bir kasa önerisi isteyeceğim ayrıca.
Şimdiden teşekkürler.
Tabi iade etmelisin. Rezalet bir PSU'ya sahip.

Bütçem de çok fazla değil, maksimum 500 TL'ye havalandırması iyi, yan tarafı şeffaf olan 500W PSU'ya sahip bir kasa önerisi isteyeceğim ayrıca.
Şimdiden teşekkürler.
Kasa olarak Dark N5 tavsiye ederim. PSU olarak ise, High Power 500W 80+ Bronze tercih edebilirsiniz. Bütçenizi 43 TL aşıyor fakat bunların altına inmemenizi tavsiye ederim.

Yanlış anlamayın ama niye almadan önce araştırmanızı tam yapmıyorsunuz? Tamam böyle bir hakkınız var da insanları boş yere yormanın ve para harcatmanın anlamı olduğunu sanmıyorum. Başta içinize sinmiyorsa almayın.
Cevap için teşekkürler öncelikle, fakat siz de yanlış anlamayın ama bu durum hepsiburada.com ile benim aramdaki bir ticari ilişki. Evet keşke daha fazla araştırsaydım, bu yaptığımdan en çok ben çekiyorum emin olun. Daha çok vakit kaybedeceğim ama şartlar böyle gerektirdi. Açıklama yapmama gerek yok fakat yine de açıklayayım. Evimde internet yoktu ve mobil internetim kısıtlıydı. Ofisteki bilgisayarımdan kısıtlı bir araştırma sonucunda sipariş verdim. İş bilgisayarını suistimal etmemek için de fazla araştırmadım ve balıklama atladım. Başta içime sinmese sipariş vermezdim tabii, fakat yorumları okudukça üründen soğudum. Bu konuda hatalı olduğumu kabul etmekle birlikte, bu konuda söz hakkınız olduğunu düşünmüyorum. "Neden araştırmıyorsun kardeşim, bizi burada boşuna meşgul ediyorsun" deseniz hak verirdim, fakat firma ile aramdaki ticari ilişkide söz hakkınız olduğunu düşünmüyorum. Kasa tavsiyeniz varsa dinlemek isterim.

Buyur dostum bunları tavsiye ederim:

Bir arada almak istersen:
Kasa + güç kaynağı: FSP CMT110A + 500W 80+ Silver

Ayrı almak istersen:
Kasa: Zalman N3 veya Zalman S2.
Güç kaynağı: Aerocool Cylon 500W 80+ veya FSP 500W Meet 85.
Kasa olarak Dark N5 tavsiye ederim. PSU olarak ise, High Power 500W 80+ Bronze tercih edebilirsiniz. Bütçenizi 43 TL aşıyor fakat bunların altına inmemenizi tavsiye ederim.
Dediklerinizi inceliyorum şu an. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Neden araştırmıyorsun kardeşim, bizi burada boşuna meşgul ediyorsun"
Bizi meşgul ediyorsunuz demedim. Öyle diyecek olsam zaten mesaj yazmam. Yani benim elimde olan bir şey. Demek istediğim insanlar bu 14 gün içerisinde iade etme olayını suistimal ediyor. Uğraşacak olan kargocular ve aldığınız yer. Ben değilim. İşleri bu da diyebilirsiniz. Tercihe kalmış.

Benim tavsiyem her ürün hakkında (tamam kalitesiz Çin ürünlerinde biraz daha fazla) kötü yorum yazan kişiler olacaktır. Ya da deneyimlerini anlatıyorlardır. Belki siz farklı deneyim yaşarsınız belli olmaz. Farklı bir kasa alınca da onun hakkında kötü yorum bulabileceksiniz. Yani internette yazılanlar fikir edinmenize yardımcı olsun ancak en son siz kendi gözlemlerinize bakın dayanarak karar verin. Tamam insanlar bunun hakkında böyle diyor ama benim için ne hissettiriyor demek önemli.

Bizi meşgul ediyorsunuz demedim. Öyle diyecek olsam zaten mesaj yazmam. Yani benim elimde olan bir şey. Demek istediğim insanlar bu 14 gün içerisinde iade etme olayını suistimal ediyor. Uğraşacak olan kargocular ve aldığınız yer. Ben değilim. İşleri bu da diyebilirsiniz. Tercihe kalmış.

Benim tavsiyem her ürün hakkında (tamam kalitesiz Çin ürünlerinde biraz daha fazla) kötü yorum yazan kişiler olacaktır. Ya da deneyimlerini anlatıyorlardır. Belki siz farklı deneyim yaşarsınız belli olmaz. Farklı bir kasa alınca da onun hakkında kötü yorum bulabileceksiniz. Yani internette yazılanlar fikir edinmenize yardımcı olsun ancak en son siz kendi gözlemlerinize bakın dayanarak karar verin. Tamam insanlar bunun hakkında böyle diyor ama benim için ne hissettiriyor demek önemli.
Öyle demediğinizin farkındayım, örnek olarak söyledim sadece. Bu iade olayını suistimal etmediğimi düşünüyorum onu belirtmeye çalıştım. Çünkü tekrar okuyunca hakikaten suistimal etmişim gibi anlaşılabiliyor. Öte yandan kasa olayında genel fikir almak istedim. Yani mesela otomotiv dünyasında genel olarak Mercedes iyidir, Fiat çok iyi değildir. Ben de bu donanım işlerine açıkçası yabancıyım, laptopumu yeni sattım ve masaüstü toplamaya karar verdim. Genel fikir almak istedim hangi marka iyidir acaba diye. En pahalı kasayı da alsam sorun çıkabilir elbette :). Teşekkür ederim tekrardan cevabınız için, göz önünde bulunduracağım. Saygılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı