Power Supply bağlantısı nasıl olmalı?

Ryse

Kilopat
Daha fazla  
PSU modelim MSI MPG A750GF şimdi ekran kartımda 2 giriş var sitesinde ilk resimdeki gibi bağlantı yapılmasını söylüyorlar 2. resimdeki gibi VGA 1 ve VGA 1 bağlanırsa ne farkı olur ve tek kanal ile çift kanalın farkı ne tam verim almak istiyorum ekran kartından tek kanal için nasıl bir bağlantı yapmam lazım?

1.png

3.png

2.png

İkisini de VGA1 kanalına bağlarsan tek kanal bağlantı olur. İki kanal arasında normalde fark yok yani çift kanal şeklinde de bağlasan çalışır, fakat bazen bazı kullanıcılar çift kanal kullanamayabiliyor (bizzat bir konuda şahitlik ettim, kanal arızası da olabilir donanımsal ama net değil). Garanti olsun diye VGA1 tek kanal bağlantısı yapabilirsin.

Dedikleri gibi yapabilirsiniz hocam. Aynı kanal olur. Sonuçta zaten sizin PSU iyi.

İkisini de VGA1 kanalına bağlarsan tek kanal bağlantı olur. İki kanal arasında normalde fark yok yani çift kanal şeklinde de bağlasan çalışır, fakat bazen bazı kullanıcılar çift kanal kullanamayabiliyor (bizzat bir konuda şahitlik ettim, kanal arızası da olabilir donanımsal ama net değil). Garanti olsun diye VGA1 tek kanal bağlantısı yapabilirsin.

Dedikleri gibi yapabilirsiniz hocam. Aynı kanal olur. Sonuçta zaten sizin PSU iyi.

Aynen hocam garip bir şekilde VGA1 bağlantısı yaptığımda kartım daha stabil gibi hissettiriyor mesela Escape from Tarkov oyununda kasma hissi vardı o geçti ben yine sormak için açtım konuyu tek kanal mi oluyor VGA1 kısmına takınca?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ryse

Evet, VGA1 girişlerine yapınca tek bir kanaldan sağlanıyor.

Elinizde kablo varsa ayrı olarak da takabilirsiniz.

@Ryse

Sanırım PSU'daki tek bir VGA1 portuna çift kablo giriş şeklinde tek bir kablonun mu yoksa iki VGA1 portu ile de ayrı ayrı giriş yapmanın mı daha iyi olduğunu soruyorsun.

Eğer ekran kartında tek 8 pin veya 8+8 pin var ise ve kablo da karşılıyorsa tek bir VGA1 daha sağlıklı olur. Ancak ikinci türlü de sorun çıkmaz sonuçta aynı kanal.

@Ryse

Sanırım PSU'daki tek bir VGA1 portuna çift kablo giriş şeklinde tek bir kablonun mu yoksa iki VGA1 portu ile de ayrı ayrı giriş yapmanın mı daha iyi olduğunu soruyorsun.

Eğer ekran kartında tek 8 pin veya 8+8 pin var ise ve kablo da karşılıyorsa tek bir VGA1 daha sağlıklı olur. Ancak ikinci türlü de sorun çıkmaz sonuçta aynı kanal.

Evet onu sormuştum, PSU'dan iki tip PCI-e kablosu var birisi tek uç diğeri iki uç, yani tek VGA1 portundan iki uçlu PCI-e daha sağlıklı olur diyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı