Power Supply nasıl temizlenmeli?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarın tüm bileşenlerini temizledim geriye PSU kaldı. PSU'nun içinde örümcek ağları böcek ölüsü falan var. Ama devreler açıkta olduğu için diğer parçalardan daha riskli gibi. Devrelere zarar vermemek için hangi malzemeleri kullanmalıyım? (Performax PG650B02 PSU)

Bilgisayarın tüm bileşenlerini temizledim geriye PSU kaldı. PSU'nun içinde örümcek ağları böcek ölüsü falan var. Ama devreler açıkta olduğu için diğer parçalardan daha riskli gibi. Devrelere zarar vermemek için hangi malzemeleri kullanmalıyım? (Performax PG650B02 PSU)
Bence yeni Power Supply al çünkü arkadaşın dediği gibi çok riskli..

Devre elemanları yüklü olabileceği için sistemi kapattıktan hemen sonra iç yapısına yönelmeyin. Genel temizlik yapabilirsiniz iç yapı içinde. Kabaca tozunu almanız yeterli olur, çok detaya girmek istiyorsanız ulaşılamayacak bölgeler için yumuşak uçlu fırça kullanın.

Altında vardı da örümcek ağları falan var içinde. Böcek ölüsü de gördüm.

Ben olsam sadece filtreyi ve kasanın altını temizlerdim. Kullandığınız güç kaynağı güvenilir bir marka değil. PSU temizlemeye kalkıp PCB'sine kısa devre yapıp sisteme bile hasar verme riskiniz var. Bu riskleri almayı kabul ediyorsanız o zaman yapmamak için herhangi bir sebebiniz de yoktur.

Ben olsam sadece filtreyi ve kasanın altını temizlerdim. Kullandığınız güç kaynağı güvenilir bir marka değil. PSU temizlemeye kalkıp PCB'sine kısa devre yapıp sisteme bile hasar verme riskiniz var. Bu riskleri almayı kabul ediyorsanız o zaman yapmamak için herhangi bir sebebiniz de yoktur.
Neyse hocam birazını süpürge ile çektirdim bir ara 850w sharkoon'a geçmeyi düşünüyorum idare eder bir yıl falan.

Sprey yağ ile deliklerden fanlara yağ sıktım sesi kesti. Derdim oydu. Gerek kalmadı temizlemeye.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı