Power Supply soketi nasıl değiştirilir?

BeroM

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x8 3200mhz ddr4 Ripjaws Gskill
İşlemci
Ryzen 5 2600
Power Supply girişinde oksitlenme ve 1 dişi yanık.
Bir kere kablo yaktı ve bilgisayarım bunun yüzünden kapandığını düşünüyorum.
Değiştirmek istiyorum. Kaç W olduğu fark eder mi?

Resim koyun bakalım hangi soket marka model nedir?
Genellikle 24pin kablosu ve diger kablolar guc kaynaginin devre kartina baglidir. Yeni kablo alsaniz bile lehimlemeniz gerekir.

Resim koyun bakalım hangi soket marka model nedir?

Ben böyle fotoğrafını çektim yeter mi bilmiyorum bir de girişlerine bakar mısınız güç kaybı yaşatır mı bir kere kablo yaktı

Genellikle 24pin kablosu ve diger kablolar guc kaynaginin devre kartina baglidir. Yeni kablo alsaniz bile lehimlemeniz gerekir.

Peki her elektronikçi yapabilir mi?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-02-22 saat 02.08.06.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-02-22 saat 02.08.06.jpg
    117,3 KB · Görüntüleme: 118
Kablolarin baglandigi yerler birbirine yakin oldugu icin zorlayabilir. Dikkatlice ve duzgunce yapilirsa calisabilir. Bence bununla ugrasmayin direkt yeni PSU alin. Lehimin erittigi metal cok yayildigi icin baska elektroniklere gelebilir.

Ben böyle fotoğrafını çektim yeter mi bilmiyorum bir de girişlerine bakar mısınız güç kaybı yaşatır mı bir kere kablo yaktı.

Burası 220 girişi olduğu için onarımı son derece basittir.
Elinizde bozuk bir PSU var ise side değiştirebilirsiniz.
Ama teknik bilginiz yok ise bir elektrikçi yardımcı olur.

Önemli olan bu soket yerine takacak sağlam bir soketin olması.
Bu soketin yanma sebebide kabloyu tam oturtmamışsınız Ark yapmış.

Kablolarin baglandigi yerler birbirine yakin oldugu icin zorlayabilir. Dikkatlice ve duzgunce yapilirsa calisabilir. Bence bununla ugrasmayin direkt yeni PSU alin. Lehimin erittigi metal cok yayildigi icin baska elektroniklere gelebilir.

Ya hocam saçmalamayın bir soket için PSU almak nedir yahu eli leğim tutabilen birisi onu her türlü tamir eder zaten elektronik karttan komponent söksen tamam diyeceğim de alt tarafı bir kablo leğimleyeceksin çok zor bir şey değil en kötü ihtimal elektronikçiye yaptırırsın olur biter kasmayın bu kadar.

Hocam elinde WD-40 varsa çok çok az soketin içine sık sonra biraz bekle paslanma giderse gider öyle ama sıktığın gibi takma sakın prize çarpılmayasın.

Ya hocam saçmalamayın bir soket için PSU almak nedir yahu eli leğim tutabilen birisi onu her türlü tamir eder zaten elektronik karttan komponent söksen tamam diyeceğim de alt tarafı bir kablo leğimleyeceksin çok zor bir şey değil en kötü ihtimal elektronikçiye yaptırırsın olur biter kasmayın bu kadar.

Hocam elinde WD-40 varsa çok çok az soketin içine sık sonra biraz bekle paslanma giderse gider öyle ama sıktığın gibi takma sakın prize çarpılmayasın.

Konu sahibi ben değilim hocam yanlış alıntı yapmışsınız.

Peki hocam bu soket bilgisayarın güç kaybı yaşatır mı oyunlarda bilgisayar restart atıyor

Peki hocam bu soket bilgisayarın güç kaybı yaşatır mı oyunlarda bilgisayar restart atıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı