Power Supply dönüp duruyor

YedoxX

Centipat
Daha fazla  
Kasanın Power kablosunu takıyorum ve Power tuşuna basıyorum. Power Supply 2 3 saniye dönüp duruyor ve sürekli tekrarlanıyor, Power Supply'den kaynaklı mı diye 2 ucu soyulmuş kabloyu 24'lüye taktım. Power Supply dönüyordu eskisi gibi ama 24'lüyü, anakarta takıp diğer kabloları da takınca dönüp duruyor, sorun neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın Power kablosunu takıyorum ve Power tuşuna basıyorum. Power Supply 2 3 saniye dönüp duruyor ve sürekli tekrarlanıyor, Power Supply'den kaynaklı mı diye 2 ucu soyulmuş kabloyu 24'lüye taktım. Power Supply dönüyordu eskisi gibi ama 24'lüyü, anakarta takıp diğer kabloları da takınca dönüp duruyor, sorun neden?
Anakartta bir kısa devre olmuş olabilir. Kısa devre ile Anakartı çalıştırmayı dene ama daha da fazla kurcalama eğer garantisi varsa. PSU'nun bağlantılarını söküp 5 dakika civarı bekle belki aşırı akımdan dolayı çalışmıyor olabilir. PSU'larda bu tür akım koruyucular var. Fazla akım veya Anakart kaynaklı bir sorun olduğu zaman sigortası atıyor yanmamak için. Sonuçta konuşup anlaşamıyoruz cihazla bin türlü çeşit sorun olabilir. Eğer bu yöntem olmuyorsa en iyi yöntem bilgisayarcıya sormak.

Watt sisteme yetiyor mu?

Önceden kasa zaten çalııyordu ve yetiyor.

Anakartta bir kısa devre olmuş olabilir. Kısa devre ile anakartı çalıştırmayı dene ama daha da fazla kurcalama eğer garantisi varsa. PSU'nun bağlantılarını söküp 5 dakika civarı bekle belki aşırı akımdan dolayı çalışmıyor olabilir. PSU'larda bu tür akım koruyucular var. Fazla akım veya anakart kaynaklı bir sorun olduğu zaman sigortası atıyor yanmamak için. Sonuçta konuşup anlaşamıyoruz cihazla bin türlü çeşit sorun olabilir. Eğer bu yöntem olmuyorsa en iyi yöntem bilgisayarcıya sormak.

Yaptım ama kasa fanı yine durup dönüyor.

sorun anakartanmış

Son düzenleme:

Geri
Yukarı