Power Supply Ses Sorunu

SaraLonde

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, yaklaşık 5 ay önce topladığım sistemden oldukça memnunum. Fakat son 1 haftadır dikkatimi çeken bir olay meydana geldi. Pc açıkken kasaya çarpmak suretiyle hafif bir temas olursa aşırı derecede bir zorlama sesi duymaya başladım. Normal çalışırken herhangi rahatsız edici bir ses yok. Bu sesi duyduğum zaman kasanın içini açtım ve sesin power supply'den geldiğini fark ettim. Ufak bir vurmayla bu durum tekrar düzelebiliyor, bir süre beklersem gene düzelebiliyor ve bilgisayarı yeniden başlatırsam gene düzeliyor; normal çalışmaya devam ediyor. Fakat kasayı en ufak bir yerinden oynatma olursa ses tekrar geliyor ve ben bu sorunun neden olabileceğini anlamış değilim. Daha önce böyle bir durum yaşayan ya da herhangi bi suretle bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
@persia5 hocam öneri için teşekkür ederim. Vurmaktan kasıt şiddet uygulamak değilde ufak bir dokunma bile bu garip sesin çıkmasına sebep oluyor. Fan sıkışmışçasına bir ses algılıyorum ama bir süre sonra düzeliyor olması beni düşündürüyor. Sanırım en mantıklısı aldığım yere bir danışmak :)

@persia5 değerli yorumların için teşekkür ederim hocam, dün tavsiyene uyarak aldığım teknoloji mağazasına sorunu bildirdim. Teste alarak sonucu bildirecekler. Tekrar teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı