Çözüldü Power ve reset tuşları düzgün çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cigarette

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Sıfırdan açarken power tuşuna 1 kez basınca açılıyor ama kapatırken power tuşu kapatmıyor. 1 kez resete basıyorum, ondan sonra powera basınca kapanıyor ve reset tuşuna basınca sistem resetlemiyor, klavye mouse'un ışıkları gidip geliyor sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Peki hocam şu an telefondan kablo ile PC'ye bağlandım, mobil veriyi nasıl kullanacağım, buradan indirip PC'ye mi atacağım?

Hocam telefon ayarlarından mobil erişim noktası olacaktı yanlış hatırlamıyorsam orada USB bağlanıyor gibi bir şey olacak ona tıklayın bağlanacaktır.
Hocam psikopat mısınız? Power tuşu ile PC kapanır mı? Efendi gibi Windows'tan kapasanıza.

Biliyorum ancak sistemi yeni topladım ve Windows'u kurmadım, boot sıralamasını değiştirmek için BIOS'a girmeye çalışıyorum ve giremiyorum, üstüne tekrar denemek için reset atmaya çalışıyorum o da işe yaramıyor, Power tuşu da düzgün çalışmıyor.

Anakarta yanlış takılmış büyük ihtimalle.

Cahil misiniz? Power tuşuna basınca normal de Windows Kapat'la aynı görevi görmeli.

Aynen aynı görevde yine herkes çok biliyor Power tuşu türkçesi ile güç tuşudur açma kapama olsaydı telefuzu ona göre çevrilirdi. Power tuşunda bilgisayar diski işlemeden dosyaları hızlı kapatma bir nevi kurtarma fonksiyonu ile çalışır(doğrudan güç kaynağını kapatmanın bir tık daha iyisi) Windows üzerinden kapamada ise istemci dosyası diski okumadan kapamaz disk okunduğu zaman kapanır ve sisteme yük bindirmez.

Aynen aynı görevde yine herkes çok biliyor Power tuşu türkçesi ile güç tuşudur açma kapama olsaydı telefuzu ona göre çevrilirdi. Power tuşunda bilgisayar diski işlemeden dosyaları hızlı kapatma bir nevi kurtarma fonksiyonu ile çalışır(doğrudan güç kaynağını kapatmanın bir tık daha iyisi) Windows üzerinden kapamada ise istemci dosyası diski okumadan kapamaz disk okunduğu zaman kapanır ve sisteme yük bindirmez.
Bu dediklerinizin hepsi ayarlanabiliyor. Benim tüm bilgisayarlarımda power tuşu bildiğiniz shutdown işlemi görüyor.

Bu dediklerinizin hepsi ayarlanabiliyor. Benim tüm bilgisayarlarımda Power tuşu bildiğiniz shutdown işlemi görüyor.

Sistem ayarlarından manuel olarak düzeltmediğin sürece her sistemde aynı koşulda çalışır. Millete cahil damgası yapıştırmadan önce araştırmanızı adamakıllı yapın yanlış bilgi vererek konu sahiplerini zor durumda bırakmayın.

Sistem ayarlarından manuel olarak düzeltmediğin sürece her sistemde aynı koşulda çalışır. Millete cahil damgası yapıştırmadan önce araştırmanızı adamakıllı yapın yanlış bilgi vererek konu sahiplerini zor durumda bırakmayın.
Manuel düzeltmek nedir, ayarlamak işte. Arkadaş psikopat mısınız demiş, buna karşılık söyledim. Merak etme bilgim var, olmasa zaten sana ayarlarından bahsedemezdim di mi? Yanlış bilgi filan da yok, bahsettiğiniz kapanma şeklini ilk defa duydum. Power basarsanız, alet bildiğiniz shut down olarak kapanır ama ayar yapmazsanız, hızlı kapanır, hybernate tarzı bir durum olur. Bu acil filan değildir, maksadı diğer açılışta kapanmadan önceki bilgileri saklamaktır. Reset atılırsa böyle olmaz, sistem sıfırlanır mesela. Başka bilgi ihtiyacınız varsa sorabilirsiniz.

Manuel düzeltmek nedir, ayarlamak işte. Arkadaş psikopat mısınız demiş, buna karşılık söyledim. Merak etme bilgim var, olmasa zaten sana ayarlarından bahsedemezdim değil mi? Yanlış bilgi filan da yok, bahsettiğiniz kapanma şeklini ilk defa duydum. Power basarsanız, alet bildiğiniz shut down olarak kapanır ama ayar yapmazsanız, hızlı kapanır, hybernate tarzı bir durum olur. Bu acil filan değildir, maksadı diğer açılışta kapanmadan önceki bilgileri saklamaktır. Reset atılırsa böyle olmaz, sistem sıfırlanır mesela. Başka bilgi ihtiyacınız varsa sorabilirsiniz.

Hocam burada gelip artık laf salatası yapmanıza gerek yok size konu ile alakalı durumun mekanik sistemini en basite indirgeyerek anlattım. Kullanıcı sistem ayarlarını değiştirmediği sürece sizin izah etmeye çalıştığınız şey olanaksızdır konu sahibini bunu belirtmediği sürece verdiğiniz cevap da yanlıştır. Son olarak bilmediğim bir konu olursa size soru sorarım fakat bilip de sizin yanlış bildiğiniz konu olursa da düzeltirim.

Arkadaşlar kavga etmeyi bırakıp bana yardımcı olur musunuz lütfen? Şimdi Windows kuruldu ( gözüme çok garip gözüktü) şimdi de Wi-Fi'a bağlanmıyor, ne yapmalıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı