Powerbank'i telefonun şarj adaptörü ile şarj edebilir miyim?

Harasiva

Centipat
Daha fazla  
Herkese selamlar, dün Philips powerbank aldım ama içinden şarj adaptörü yerine bir adet microusb-usb kablosu çıktı. Powerbank'i şarj için microusb ve type-c girişleri var.Microusb yavaş olduğundan dolayı telefonumun şarj adaptörü ile şarj etsem olur mu? Amper değerleri falan sıkıntı çıkartır mı sizce?

Not: Telefonum Xiaomi Redmi Note 7, şarj adaptörü type-c.

Evet. Telefon şarj adaptörleri genelde 1 Amper ile şarj sağlıyor zaten. 10.000mah bir powerbanki 10 saatte şarj eder. Kimi powerbank'ler şarj olmak için QuickCharge özelliği kullanan adaptörleri de destekler, bu sayede daha hızlı şarj edebilirsiniz. Powerbankin modeli nedir?

Evet. Telefon şarj adaptörleri genelde 1 Amper ile şarj sağlıyor zaten. 10.000mah bir powerbanki 10 saatte şarj eder. Kimi powerbank'ler şarj olmak için QuickCharge özelliği kullanan adaptörleri de destekler, bu sayede daha hızlı şarj edebilirsiniz. Powerbankin modeli nedir?
Philips DLP6710 10.000 mAh Powerbank Siyah

Sıkıntı yok şarj edebilirsin.
Tamamdır teşekkürler

Philips DLP6710 10.000 mAh Powerbank Siyah
5V1A standart telefon şarj adaptörlerinin çıkışıdır zaten. Bu değerle şarj olabileceği yazıyor. Hatta 2.1 Amper çıkış veren bir adaptör varsa 5 saatte de şarj edebilirsiniz.

- Ayrıca philips kendi sitesinde bu model numaralı ürüne 6000 mAh demiş.

Dosya Ekleri

• Screenshot_114.png
    Screenshot_114.png
    11,3 KB · Görüntüleme: 16
5V1A standart telefon şarj adaptörlerinin çıkışıdır zaten. Bu değerle şarj olabileceği yazıyor. Hatta 2.1 Amper çıkış veren bir adaptör varsa 5 saatte de şarj edebilirsiniz.
Hocam benim adaptör 2A veriyormuş

- Ayrıca philips kendi sitesinde bu model numaralı ürüne 6000 mAh demiş.
Alışveriş sitelerinde 10.000 mah yazıyor. Aşırı garip

Hala uygun. Hatta daha iyi. 10 saat yerine 5 saatte tam doldurur. Adaptör 5A verse de sorun olmaz, powerbank yine 2.1 olarak alır onu. Ama pil dolum döngüsü ömrü azalır biraz.
Powebank'e akım gireceğinden dolayı Input değerlerine bakmamız gerekmez mi hocam? Input değerleri 5V==2A. Çok bilmiyorum bu konuları

Powebank'e akım gireceğinden dolayı Input değerlerine bakmamız gerekmez mi hocam? Input değerleri 5V==2A. Çok bilmiyorum bu konuları
Evet ben de onu yazdım zaten.

Ben 5Amper örneği verince siz voltaj ile karıştırdınız sanırım. Minimum 5V1A maksimum 2.1A ile şarj olur demek istedim. Inputunda yazan değerler yani. Sizin 2Amper veren adaptör çok uygun. Ama mesela 0.5A ile şarj olmaz. Eski samsung şarj adaptörleri öyleydi android öncesi. Şayet 3A veren bir QuickCharge adaptörü takarsanız powerbank yine 2.1 alır dediğim gibi. Ama ömrünü biraz yer.

Son düzenleme:
Evet ben de onu yazdım zaten.

Ben 5Amper örneği verince siz voltaj ile karıştırdınız sanırım. Minimum 5V1A maksimum 2.1A ile şarj olur demek istedim. Inputunda yazan değerler yani. Sizin 2Amper veren adaptör çok uygun. Ama mesela 0.5A ile şarj olmaz. Eski samsung şarj adaptörleri öyleydi android öncesi. Şayet 3A veren bir QuickCharge adaptörü takarsanız powerbank yine 2.1 alır dediğim gibi. Ama ömrünü biraz yer.
:D. Tamamdır çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı