PowerColor HD 7850 Siyah Ekran Sorunu

Warlord_x7

Kilopat
Arkadaşlar merhaba daha önce yine aynı şekilde konu açmıştım fakat sorunun ne olduğunu tam bilmiyordum. Şuan daha da bilinçlendim ve kullandığım ekran kartında sorun olduğunu anladım. Öncelikle 12.11 Sürücüsü ekran kartımda kurulu. Sorun ise Battlefield 3 (genelde bf3te yapıyor) Black screen veriyor. Yani tam olarak videoda gözüktüğü gibi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sorunu nasıl çözebilirim arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öbür konuda Burak ekran kartın ısınıyor dedi ama pek umursamadın... Ekran kartın ısınıyor olabilir ya da kartın komple bozuk da olabilir. 13.1 kur ve oyuna girince arkada GPU-Z'i açıp Sensors sekmesinden "Log to file" de. Daha sonra PC kapanınca log doyasını açıp kapanma esnasında ekran kartı hangi ısıdaymış bakarsın.

Cevap için teşekkür ederim. Burak abinin dediğini önemsedim tabiki de, fan hızını yükselttim ısınıyor mu diye fakat ekran kartı 40 derece üstüne çıkmıyor. Soğutması mükemmel. Hayır ses haporlörden geliyor galiba. Tekrar teşekkürler cevaplarınızı. Yardımlarınızı bekliyorum. Dediklerini yapacağım Recep abi sağol.

Bu sorun hakkında 2012 Aralıktan beri dönen konuşmalarda çıkan iki sonuç var:

1 - Ekran kartının BIOS versiyonunu üreticinin en son sürümüne yükseltmek.

2 - BIOS güncellemesi işe yaramadıysa kartını garanti kapsamında geri ver ve çalışmama koşullarını açıkla, yenisiyle değiştir.

Bu olay sanırım sıcaklık ve yanlış overclock sonrası oluyor. Zamanında overclock yaptığımda oyunlarda bu durumu yaşıyordum aslında bu da bir yönden sıcaklıkla paralel... Çünkü overclock sıcaklık miktarını arttırır. yine sıcaklıktan dolayı kapanıyordu.

son_goku'nun yazısını görünce aklıma geldi; sıcaklık harici bir diğer sebep ise O/C yapıldığında kullanılan kapasitörlerin kalitesine bağlı olarak elektiriksel dalgalanma/yüklenme sonucu kartın devreleri hatalı işlemler hesaplıyor ve gene kilitleniyor sistem.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı