HD 7850 sistemde siyah ekran sorunu

Ahmetcansu

Zeptopat
Daha fazla  
PC'yi açıyorum normal bir şekilde anakartın logosunu görüyorum altta yükleme noktaları dönüyor, ve bir süre sonra hiçbir şey olmadan siyah ekranda kalıyor. Ekran kartını çıkartıp anakart üzerinden görüntü aldığımda hiçbir sorun yok. Ekran kartımda mı arıza var varsa neden kaynaklı olabilir? Sapphire HD7850 2 GB ekran kartım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarttan görüntü? Sanırım dahili ekran kartını kasdettiniz. Kablolarını sorunsuz yapıp ve güzelce oturtuğunuza eminseniz sorun olabilir. Mümkünse başka bir harici kart ile deneyin.
PC'yi açıyorum normal bir şekilde anakartın logosunu görüyorum altta yükleme noktaları dönüyor, ve bir süre sonra hiçbir şey olmadan siyah ekranda kalıyor. Ekran kartını çıkartıp anakart üzerinden görüntü aldığımda hiçbir sorun yok. Ekran kartımda mı arıza var varsa neden kaynaklı olabilir? Sapphire HD7850 2 GB ekran kartım.

Kart soğuk lehime düşmüş olabilir. Reballing yapılabilir ama yine de çok uzun ömürlü olmaz.

Kart soğuk lehime düşmüş olabilir. Reballing yapılabilir ama yine de çok uzun ömürlü olmaz.

Hocam cumartesi günü kasayı vermiştim adama sonra perşembe günü aldığımda kendiliğinden çözüldüğü söylendi. Bugün sabah ise yukarıdan aşağı çizgli bir şekilde ekran bozuldu. Ses gelmiyordu. Yeniden başlatınca ise şifre girme ekranı yerine siyah ekran alıyorum. Driver yüklüyse yaşanıyor bu sorun. Şu an driver only versiyonu deneyeceğim.

Geri
Yukarı