PowerLine kullanan var mı?

Ilgaz Bey

Hectopat
Daha fazla  
Yeni modem ararken hiç bilmediğim yeni teknoloji ile karşılaştım. Ben bunu nasıl görmemişim şimdiye kadar hayret ediyorum. Evin elektrik hattıyla eve internet dağıtıyor lafını duyunca yav he he dedim ama doğruymuş. :) TP-Link PowerLine kullanan varsa tecrübelerini yazarsa memnun olurum ve evin bakır hattı oda geçişlerinde yamalanıyor bu sıkıntı çıkarır mı? Evin elektrik hattının bakır kablosu ile internet dağıtmak çok iyi. Modem veya router alıp hem boşa masraf yapmanın hem de radyasyon yaymanın manası yok, bu en stabil şekilde internet verir diye düşünüyorum. 70 Mbps interneti tam kapasite verebiliyor mu? TP-Link menzil genişleticiler 35'i alıyor 10-15 olarak dalgalı veriyor. TP-Link güvendiğim bir marka değil ama yorumlarda övülmüş. İnternetim şu an yok ama alacağım bilgi ve tecrübe doğrultusunda sepetime ekleyeceğim bir ürün olacak.

Powerline adaptörlerin bakır kablolar ile alakası yok aslında. Sadece reklam için yapılıyor. Olayı anlatayım. Powerline kutusundan 2 adet cihaz çıkıyor. Bunların birini modem ile kablolu olarak bağlıyorsunuz. Bir diğerini ise istediğiniz bir prize takıyorsunuz ve bu şekilde wifi kapsama alanını arttırmış oluyorsunuz.

TP-Link bu konudaki en iyi markalardandır, güvenebilirsiniz. PowerLine kullanıyorum(TP-Link değil ve biraz kalitesiz.) ve kayıpsız bir şekilde interneti bilgisayara sanki ethernet kablosu bağlamışsınız gibi iletiyor bir şüpheniz olmasın.
Usta seni etiketlediğim konuya bakabilir misin ?

Powerline adaptörlerin bakır kablolar ile alakası yok aslında. Sadece reklam için yapılıyor. Olayı anlatayım. Powerline kutusundan 2 adet cihaz çıkıyor. Bunların birini modem ile kablolu olarak bağlıyorsunuz. Bir diğerini ise istediğiniz bir prize takıyorsunuz ve bu şekilde wifi kapsama alanını arttırmış oluyorsunuz.
Araştırdığıma göre priz yolu ile veri aktarıyor yani elektrik hattıyla. Sen yanlış biliyorsun.

PowerLine adaptörlerin bakır kablolar ile alakası yok aslında. Sadece reklam için yapılıyor. Olayı anlatayım. PowerLine kutusundan 2 adet cihaz çıkıyor. Bunların birini modem ile kablolu olarak bağlıyorsunuz. Bir diğerini ise istediğiniz bir prize takıyorsunuz...
PowerLine adaptörleri elektrik hattı üzerinden haberleşiyorlar.

...bu şekilde Wi-Fi kapsama alanını arttırmış oluyorsunuz.
Bu bahsettiğiniz şeyi yapan cihazlara Wi-Fi Repeater deniyor.

Son düzenleme:
Yeni modem ararken hiç bilmediğim yeni teknoloji ile karşılaştım. Ben bunu nasıl görmemişim şimdiye kadar hayret ediyorum. Evin elektrik hattıyla eve internet dağıtıyor lafını duyunca yav he he dedim ama doğruymuş. :) TP-Link PowerLine kullanan varsa tecrübelerini yazarsa memnun olurum ve evin bakır hattı oda geçişlerinde yamalanıyor bu sıkıntı çıkarır mı? Evin elektrik hattının bakır kablosu ile internet dağıtmak çok iyi. Modem veya router alıp hem boşa masraf yapmanın hem de radyasyon yaymanın manası yok, bu en stabil şekilde internet verir diye düşünüyorum. 70 Mbps interneti tam kapasite verebiliyor mu? TP-Link menzil genişleticiler 35'i alıyor 10-15 olarak dalgalı veriyor. TP-Link güvendiğim bir marka değil ama yorumlarda övülmüş. İnternetim şu an yok ama alacağım bilgi ve tecrübe doğrultusunda sepetime ekleyeceğim bir ürün olacak.
Kendim büyük bir evde yaşadığım için yaklaşık 3 ay önce satın aldım. İnterneti evin elektrik hattı üzerinden neredeyse kesintisiz bir şekilde taşıyorum. Bizim evin duvarları kalın bu yüzden. Modemin olduğu odadan diğer odaya geçince. Hat çok zayıflıyor. 2 adet prize takılan cihaz çıkıyor. Bunların birisini modeme kablo ile bağlıyorsun. Diğerini istediğin bir yere prize takıyorsun. Sonra bunları eşledikten sonra, internet modeme uzak olan odaya kablolu bir şekilde gidiyor. Ondan sonra istersen, o diğer odadaki (Modemden uzak olan oda) cihaz aynı şekilde Wİ-Fİ özelliği var. Yani evde 2 adet Wİ-Fİ ağı oluyor. Böylece diğer modeme uzak olan odada internetten hiç kayıp yaşamadan hem kablolu hemde Wİ-Fİ şeklinde kullanabiliyorsun. Başka sorun varsa cevaplayayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı