PowerMac G5 açılırken çıkan ekran

UtkuGuldagli

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Apple Powermac G5 sorunsuz bir şekilde çalışırken bir gün açılmamaya başladı. Bir süre sonra bu sorun kendi kendine düzeldi ve yeni bir sorun meydana geldi. Bilgisayar açıldıktan 8-10 dk sonra uyku moduna giriyordu. Bu sırada kasanın içinde kırmızı bir led yanıyordu. Isınmadan kaynaklı olduğunu düşünüp içini açtık. Termal macunu yenilemek için sıvı soğutma bloğunu sökünce işlemci kapaklarında pas ve oksitlenme gördük. Elimizden geldiği kadar bunları da temizledik, termal macunu yenileyip bi temizlik yaptıktan sonra kasayı topladık. İlk açılışta fotoğrafta görünen ekran çıktı. Bu ekranı anlayamıyorum ve yardım istiyorum. Ekrandan nasıl bir sonuç çıkarmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• POWERMAC.jpg
    998,7 KB · Görüntüleme: 428
Macintosh makineleri servise götürmenizi tavsiye ederiz. Apple'nin kendi servislerine. Ufak bir hata makinenizi kullanılmaz hale getirebilir.

iPoint denen apple servisine götürdüm umursamaz bir tavırla ekran kartında sorun olduğunu belirttiler. Pupa Bilişim e götürdüm Powermac G5 yedek parçalarının artık bulunmadığını ve ellerinden bişey gelmediğini söylediler.

Çok bir değer ifade etmiyor artık eski G5 PowerMac'ler hem güncellenmiyor 10.5.8'den yukarıya çıkmıyor, hem sıkıntı. O zaman bu haliyle arızalı olarak satabilirseniz satın, uygun fiyatta bir PC toplayın uyumlu bileşenlerle Hackintosh kurun başınız ağrımasın. Benimde iMac G5 vardı (beyaz) sattım kurtuldum. :) Macintosh sever bir kullanıcıya verilebilecek en iyi tavsiye budur bence..

Takılı usb leri söküp tekrar açmayı denedim. Ekran siyahken bir anda bütün fanlar çok yüksek hızda gürültülü bir şekilde çalıştı ve ekranda, ekteki gibi bilgisayarı yeninden başlatmanız gerekiyor yazdı. Yeniden başlatmak için kapattım ve açtım, ekrana görüntü gelmedi. Ekran siyahken zamanla fanların sesi gitgide artıyor.

Çok bir değer ifade etmiyor artık eski G5 PowerMac'ler hem güncellenmiyor 10.5.8'den yukarıya çıkmıyor, hem sıkıntı. O zaman bu haliyle arızalı olarak satabilirseniz satın, uygun fiyatta bir PC toplayın uyumlu bileşenlerle Hackintosh kurun başınız ağrımasın. Benimde iMac G5 vardı (beyaz) sattım kurtuldum. :) Macintosh sever bir kullanıcıya verilebilecek en iyi tavsiye budur bence..

TalatiMac doğru söylüyor. 2007 öncesi tüm Mac serileri için destek kesildi. Kernel Panic ise 10.11'e benzemiyor. Çok garip. :hasta::mutlu:

*= Sadece x86_64 Intel Mac desteği var.

-----------------------Güncellendi----------------------
Bilgisayara takılı disk ve usb kablolarını söküp kontrol edin. USB'leri çıkartıp açmayı deneyin. İşlemcide veya donanımda yanlış olan bir donanım mevcut gibi.

PowerPC işlemciler soketli değildir. Aksine bu zamanın BGA formatını kullanıyorlar. AGP Ekran Kartı var. Kısaca 21 Haziran 2004 öncesi bir bilgisayar var. Uzun lafın kısası: "Lütfen bilgisayarını değiştir!" Size tavsiyemdir. Değerli TheMasseries adlı arkadaşım...

Teşekkürler...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı