Chimera Bootloader Mavericks tam açılırken ekran kapanıyor

oldboy

Hectopat
Burak hocam paylaştığınız görsel gibi yaptım. Boot ediyor. Windows'a bu şekilde geçebiliyorum. Fakat Mavericks tam açılırken ekran kapanıyor.

Ekran kartından şüpheleniyorum. Yaptıklarımı yazayım.

1 - Videodaki gibi yaptım. Colover Efı yükledim. Bilgisayar sorunsuz bir biçimde açılıp , kapanıyor.

2 - Dualboot yapmak istedim. Windows 8 ve windows 7 denedim. Colover bootloader windows'a geçmiyordu. Boot'u görmüyordu. Bende Multibeast içinde ki bootloader yükledim. Bu seferde windowsu boot ediyor. Fakat hakintosh'a geçerken , tam açılıyor gibi oluyor , ekran kapanıyor. Ekranı uyku moduna geçiriyor. Ama bilgisayar çalışıyor.

3 - Bir şey daha farkettim. Dualboot yaparken AHCI modda windows 8 ve windows 7 ' de ağırlaşmalar oldu.

4 - IDE HDD 250 Seatge vardı. Ona yükleyim dedim. Onu hiç görmedi. Anlayacağınız çok uğraştım. 6 günümü aldı.

5 - Sisteme işkence yapmamak için windows 7 'yi tekrar kurdum. O da programlar için kurdum. Windows 8 ya da 8.1 sorunlar yaşıyordum. Diğer sebebi de anakart desteğinin sona ermesiydi.

6 - Diğer bir masaüstü bilgisayarım var. Özellikleri düşük . İntel işlemcili , 1.8 ghz hızın da , ekran kartı Ati x550 , ram 2 gb 1600 , Anakart Asus P5KPL-AM SE bilgisayarıma uygun bir iatkos sürümü arıyorum. Bunun sebebide Final Cut programını kurmam gerek.

Sonuç olarak GA P55 - US3L , NVIDIA GT630 , 8 GB Ram , İntel İ5 663 sorunsuz olarak kurulum yapılabiliyor. Hakintosh ve windows'a gerçerken yaşadığım boot sorunlarıdır.

Coloverla ilgili sorunumda windows'a geçmeme sebebiydi. Windows'un bootunu görememesi. Yok hayır bakmadım. Eğer colover EFI den bahsediyorsanız geçişte onla ilgili problem yaşamıyorum. Sadece Colover'la windows'a geçiş yapamıyorum. Chimera yüklüyorum. Windows'u görüyor. Mac 'e geçerken kullanıcı adı ve şifre ekranını görmeden ekran kapanıyor. :)

Şuan bahsettiğim eski bilgisayarıma iatkos 10.7.2 kurdum. Colover onu görüyor. Kendi bootu görmüyordu. Şimdi de ekran kartı sürücüsünü bulmaya çalışıyorum. Gerçekten zor. Sadece sizden de dilenmek istemiyorum. Birazda kendi deneme yanılma yöntemleriyle halletmeye çalışıyorum :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı