PPP kullanıcı adı ve şifresi bilinmeyen modem nasıl çalıştırılır?

hidayet eker

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selam. Bugün çalışıtığım dükkanda duran kutusuz ZyXEL bir modem buldum ama PPP kullanıcı adı ve şifresini bilmediğim için kurulumunu yapamıyorum. Acaba bunun bir çözümü var mıdır?

ISS haricinde öğrenemezsin. Başka modemden şifreyi de alamazsın. Modemler kapalı kutular. Özelleştirilmediği sürece.

Varsayılan PPP kullanıcı adı ve şifresi nedir?
PPPoE/A'nın anlamı hakkında yanlış anlaşılma var sanırım. Varsayılanı olmaz, modemle de alakası yoktur. Hizmet sağlayıcının sözleşme sahibiyle arasındaki bir oturum bilgisi.

Selam,

Tam olarak neyin kurulumunu yapıyorsunuz? Router olarak mı kullanacaksınız, yoksa kendi evinizdeki internet hattında mı kullanacaksınız?

PPP kullanıcı adı ve şifresi sadece hat sahibi tarafından müşteri hizmetleri aranarak öğrenilebilir.

Selam,

Tam olarak neyin kurulumunu yapıyorsunuz? Router olarak mı kullanacaksınız, yoksa kendi evinizdeki internet hattında mı kullanacaksınız?

PPP kullanıcı adı sadece hat sahibi tarafından müşteri hizmetleri aranarak öğrenilebilir.

Modem sahibini hiç bilmiyorum boşda duruyordu bende bu modemi kendi modemimde sıkıntı olduğu için ev internetinde kullanmak istemiştim ama yapamayacağım sanırım.

Varsayılan PPP kullanıcı adı ve şifresi nedir?

Modem sahibini hiç bilmiyorum boşda duruyordu bende bu modemi kendi modemimde sıkıntı olduğu için ev internetinde kullanmak istemiştim ama yapamayacağım sanırım.

Halihazırda aktif internetiniz varsa, kullandığınız sağlayıcının müşteri hizmetlerinden oturum bilgilerinize ulaşıp yeni modeme aktarabilirsiniz.

Evinizdeki internet hattı kimin üstüne kayıtlı? Binanızda hangi altyapı var, ADSL/VDSL, FTTB/FTTH?
Modem sahibi değil, kullanıcı adı ve şifre modemi kullanacağınız internetin hat sahibi tarafından öğrenilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı