Pre-workout mu l-carnitin mi?

YusaES

Hectopat
Spora yaklaşık 3 ay önce başladım. 147 kilodan 117'ye düştüm. Bu döneme kadar hiç ekstra takviye kullanmadım fakat artık kullanmak istiyorum. Sizce yağ yakım ve metabolizma için l-carnitin mi yoksa pre-workout mu iyi.(parası sorun değil hangisi daha işlevli o önemli)

Hocam bende 150 kiloyum , zayıflamak istiyorum beslenmen nasıl? Karbonhidratı nelerden aldın nasıl beslendin biraz bahsedebilşr misin? Bu arada sorunun cevabı pre workout.

Hocam bende 150 kiloyum, zayıflamak istiyorum beslenmen nasıl? Karbonhidratı nelerden aldın nasıl beslendin biraz bahsedebilşr misin? Bu arada sorunun cevabı pre workout.

Dostum genelde karbonhidrat demeyelimde temel yemeklerden öne çıkalım. Mesela sabah. Sabah genelde yumurta domates salata tüket. Öğlen yemek yemeyi pek tercih etmiyorum ama illa bir şey yemek istiyorsan meyve veya kuruyemiş(fındık, ceviz tarzı) tüketebilirsin. Akşamları ise genelde çorba içiyorum ve günü kapatıyorum. Ben böyle besleniyorum genelde ve sonuçlarını alıyorum. Ama tabii ki uzun zamanda böyle robot gibi beslenme yani😁 arada bir mutlaka istediğin şeyleri tüket ama sürekli hale getirme 2 haftada 1 yapabilirsin mesela.

Dostum genelde karbonhidrat demeyelimde temel yemeklerden öne çıkalım. Mesela sabah. Sabah genelde yumurta domates salata tüket. Öğlen yemek yemeyi pek tercih etmiyorum ama illa bir şey yemek istiyorsan meyve veya kuruyemiş(fındık, ceviz tarzı) tüketebilirsin. Akşamları ise genelde çorba içiyorum ve günü kapatıyorum. Ben böyle besleniyorum genelde ve sonuçlarını alıyorum. Ama tabii ki uzun zamanda böyle robot gibi beslenme yani😁 arada bir mutlaka istediğin şeyleri tüket ama sürekli hale getirme 2 haftada 1 yapabilirsin mesela.
Hocam benimde araştırmalarımla öğrendiğim diyet listesinde et olmalı mutlaka . Yeterli protein almazsak kastanda kaybediliyor diye biliyorum.

Hocam benim de araştırmalarımla öğrendiğim diyet listesinde et olmalı mutlaka. Yeterli protein almazsak kastan da kaybediliyor diye biliyorum.

Proteini belirli bir kilodan sonra ağırlıklara geçince önemse bence o zaman kas kütlesi olayı başlıyacak sen şu anlık zayıflamana odaklan dostum. Bir de para yeter miki ete o kadar ya😁

Proteini belirli bir kilodan sonra ağırlıklara geçince önemse bence o zaman kas kütlesi olayı başlacak sen şu anlık zayıflamana odaklan dostum. Bir de para yeter miki ete o kadar ya😁
Tavuk ve yumurta yenebilir . asgeri ücretin altında geçiniyoruz biz bile alabiliyoruz tavuk😃

Yeni konular

Geri
Yukarı