Premiere Pro 2020 Render sonrası FPS düşmesi

Makaleler
1
Yer
İzmit/Kartepe
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
⭐Asus Z690P ⭐İntel İ7 12900K ⭐CORSAIR 32GB (4x8GB) RGB Pro ⭐MSI MPG A850GF 850W +80 Gold ⭐PF360 ⭐Samsung 250GB 960 EVO/ ⭐Sandisk Plus 1 TB /⭐1 TB 7200 RPM ⭐Asus Rog Strix RTX 3080 ⭐ Phanteks P500A RGB ⭐ Asus VG248QE 24” 144hz 1ms ⭐Asus VG259QM 280hz
Meslek
Aşcı
Selam arkadaşlar, Premiere Pro 2020 ile ilgili bir problemim mevcut. Ben bu işlerden tam anlamadığım için çözemedim. Soldaki kayıt ettıgım goruntuden kırpmalar yapıp Timeline'a atıyorum. Sağ taraftan ise düzenlemeleri yapıyorum. Fakat şöyle bir problemim var. Soldaki görüntü gayet net ve 144 Hz görüntü veriyormuş gibi. Fakat aynı videoyu sağ tarafta izleyince sanki 30-60 Hz izleniyormuş gibi oluyor. Render aldığımda da video sanki 10 FPS ya da 60 Hz monitör görüntüsü gibi oluyor.

Dosya Ekleri

• render.png
    render.png
    343,8 KB · Görüntüleme: 95
Selam arkadaşlar, Premiere Pro 2020 ile ilgili bir problemim mevcut. Ben bu işlerden tam anlamadığım için çözemedim. Soldaki kayıt ettıgım goruntuden kırpmalar yapıp Timeline'a atıyorum. Sağ taraftan ise düzenlemeleri yapıyorum. Fakat şöyle bir problemim var. Soldaki görüntü gayet net ve 144 Hz görüntü veriyormuş gibi. Fakat aynı videoyu sağ tarafta izleyince sanki 30-60 Hz izleniyormuş gibi oluyor. Render aldığımda da video sanki 10 FPS ya da 60 Hz monitör görüntüsü gibi oluyor.
Üstteki menüden "Sequence > Sequence Settings"e girin orada "Timebase" yazan yerdeki değer sizin çıkış fps değeriniz. Eğer düşük bir değerse videoda donmalar olabilir.
Sorunun kaynağı kaynak video ve sekans ayarı uyuşmazlığı olabilir.

Üstteki menüden "Sequence > Sequence Settings"e girin orada "Timebase" yazan yerdeki değer sizin çıkış fps değeriniz. Eğer düşük bir değerse videoda donmalar olabilir.
Sorunun kaynağı kaynak video ve sekans ayarı uyuşmazlığı olabilir.
Bu şekilde gözüküyor. Acaba youtube için başlangıç ve son introları yaptırmıştım. Onlar ile ilgili olabilir mi ?

Dosya Ekleri

• render1.png
    render1.png
    303,6 KB · Görüntüleme: 71
Bu şekilde gözüküyor. Acaba youtube için başlangıç ve son introları yaptırmıştım. Onlar ile ilgili olabilir mi ?
O yaptırdığınız videoların fps değeri normal midir ? Kendi içinde düzgün oynatıyor mu hepsini ?
- Kaynak videonun fps değeri için Project penceresinden videoya sağ tık yapıp "Properties" den değerlerine bakabilirsiniz.

O yaptırdığınız videoların FPS değeri normal midir? Kendi içinde düzgün oynatıyor mu hepsini?
- Kaynak videonun FPS değeri için Project penceresinden videoya sağ tık yapıp "Properties"den değerlerine bakabilirsiniz?

Bir tanesi 25. Diğeri 30 çıktı. Handbrake ile 60 FPS olarak render aldım ikisini de. Sorun çözülür inşallah.
O yaptırdığınız videoların FPS değeri normal midir? Kendi içinde düzgün oynatıyor mu hepsini?
- Kaynak videonun FPS değeri için Project penceresinden videoya sağ tık yapıp "Properties"den değerlerine bakabilirsiniz?

Hocam burayı düzeltemedim bu seferde. Bir türlü 1080P video için nasıl ayarlamam gerekiyor oturmadı bir türlü :(

Dosya Ekleri

• hata.png
    hata.png
    243,1 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:

Geri
Yukarı