Premiere Pro render FPS artırma

araskaradeniz

Hectopat
Premiere Pro'da bir videom var. Stok videolar ve görselleri birleştirerek yaptım. Videolar genel olarak 60FPS, üstüne benim eklediğim bazı animasyonlar var. Hem render ayarlarında hem de sequence Settings'ten FPS değerini 60'a çektim fakat render alınca FPS fena şekilde düşüyor. Otomatik ayarla dediğim zaman da 25 FPS olarak ayarlıyor videoyu. Premier üzerinde izlerken sıkıntı yok fakat render alınca düşüyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Render ayarlarından Bitrate ayarlarını kontrol ettiniz mi? Artı olarak GPU hızlandırmasını aktif yapabilirsiniz. İşlemci, Ekran kartı ya da ram yetmiyor olabilir. Ram önizleme ayarını kontrol edin.

Preferences, Memory sekmesinde.
Bu şekilde:
1681119858774.png

Bir montaj-kurgu yaparken sekansın 60 FPS olmasını istiyorsan footage dediğimiz her bir video parçasının hepsinin 60 FPS olması gerekiyor. En büyük hata zaten 60 FPS yapmak. Türkiye'de 25 ve katları kullanılır. Yani timebase 50 frame olmalı. Pixel aspect ratio: Square pixel 1.0 olmalı. Field kısmı: No field (prograssive scan) olmalı. Başta sekansı belirlediğiniz gibi export kısmında da belirlemelisiniz. Custom ayarında kalmışsa önceki export ayarlarını kopyalamış olabilir.

Sorun her videonun aynı kare sayısına sahip olmamasından kaynaklanıyor olma ihtimali yüksek. O videoları çıkarıp sadece 60 FPS videolardan bir render almayı deneyin.

Geri
Yukarı