Kalitesiz render Premiere Pro

Yosemite Sam

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Amasya Geydoğan
Daha fazla  
Bir YouTube kanalım var ve kendi çapımda video üretmeye çalışıyorum. Premiere Pro kullanıyorum ve hiçbir eğitim almadan kendim deneyerek öğrendim. Program çok güzel ama render aldıktan sonra kare kare pikseller görünüyor 00:01 alt kısım bunun önüne nasıl geçebilirim. İntro kalitesine bakın bir de video kalitesine. Render ayarlarım nasıl olmalı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Render kalitesini etkileyen birçok faktör var. Öncelikle tüm render ayarlarını burada paylaş ki, tam olarak nerede doğru, nerede yanlış yaptığını görebilelim. Ayrıca çalışma alanına aldığın tüm görsel ve işitsel materyallerin kaliteleri, kodekleri doğrudan render kalitesini etkiler. Diyelimki her şey doğru, tüm materyallerin sıkıştırmasız ya da kaybı çok az bu sefer de Youtube engeline takılıyorsun. Youtube için önerebileceğim ayar VBR 12/16 mbps h264.

Çıktı alırken kullandığınız video, bitrate, hangi formatta çıktı aldığınız vb. birçok faktör var. Çıktı alırken son kısımda "Maximum Render Quality" seçeneği var onu seçmelisiniz. H.264 codec'inde çıktı alırsanız daha iyi olur. AVI formatında çıktı alabilirsiniz çok yer kaplar ama çok daha kaliteli videolar elde edersiniz.

Çıktı alırken kullandığınız video, bitrate, hangi formatta çıktı aldığınız vb. birçok faktör var. Çıktı alırken son kısımda "Maximum Render Quality" seçeneği var onu seçmelisiniz. H.264 codec'inde çıktı alırsanız daha iyi olur. AVI formatında çıktı alabilirsiniz çok yer kaplar ama çok daha kaliteli videolar elde edersiniz.

Teşekkürler render ayarlarımı gözden geçirdim ve kalite sorunu düzeldi.

Render kalitesini etkileyen birçok faktör var. Öncelikle tüm render ayarlarını burada paylaş ki, tam olarak nerede doğru, nerede yanlış yaptığını görebilelim. Ayrıca çalışma alanına aldığın tüm görsel ve işitsel materyallerin kaliteleri, kodekleri doğrudan render kalitesini etkiler. Diyelimki her şey doğru, tüm materyallerin sıkıştırmasız ya da kaybı çok az bu sefer de Youtube engeline takılıyorsun. Youtube için önerebileceğim ayar VBR 12/16 mbps h264.
Merhabalar, bendede şöyle bir sorun var. Üzerinde çalıştığım video 90 FPS ama ben çıktı alınca FPS 60' a düşüyor bu sorunu nasıl çözebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı