Premiere Pro'da ilk editim nasıl olmuş?

OBS ayarlarını ben çok beceremedim sanırım ya çünkü kayıt aldığımda kalite aşırı düşüyor.
Sana ayarlarımı göstereyim:
1675120276064.png

Biraz bu iş ile uğraştım sanırım sana bir kaç bilgi verebilirim.

Kill alacağın kısımları kısa tut,sonra video uzuyor mesela ilk kısımda ben sıkıldım. 3-4 saniye tutmaya çalış mümkünse daha da kısalt.

Asla ve asla daha iyi edit yapıcam diye 50 tane efekt koyma. Az ama öz olsun. Ayrıca efektleri tam tutturamamışsın gibi.

Ama ilk edit için gayet iyi bence. Dediklerimi yap videolar izle. Premier üzerinde gelişirsen çağ atlarsın.

Silahla sıkan bir adam var.

Onun dışında iyi ☺️
Yani kötü olmuş hocam :D.

Biraz bu iş ile uğraştım sanırım sana bir kaç bilgi verebilirim.

Kill alacağın kısımları kısa tut,sonra video uzuyor mesela ilk kısımda ben sıkıldım. 3-4 saniye tutmaya çalış mümkünse daha da kısalt.

Asla ve asla daha iyi edit yapıcam diye 50 tane efekt koyma. Az ama öz olsun. Ayrıca efektleri tam tutturamamışsın gibi.

Ama ilk edit için gayet iyi bence. Dediklerimi yap videolar izle. Premier üzerinde gelişirsen çağ atlarsın.
Klipleri uzatmamın sebebi birazcık şarkıyla uyumu sağlamaya çalışmak hemde birazcık klip kıtlığı yaşadım maalesef :).

Her dash attığında bir sonraki klibe girmesi çok iyi olurdu. Bunu araya beyaz bir ekran koyarak yapabilirsin. Ayriyetten aldığınız killeri yavaşlatabilirsiniz. Örneğin tam vuracakken zoom yapın. Ve sonra ekranı yavaştan hızlıya doğru çevirip bir sonraki klibe geçin. Bunlar sadece bir kaçı, hayalgücünüzle çok şey yapabilirsiniz. İlk edite göre iyi. Sonuçta uygulamaya alışmak zor.

Her dash attığında bir sonraki klibe girmesi çok iyi olurdu. Bunu araya beyaz bir ekran koyarak yapabilirsin. Ayriyetten aldığınız killeri yavaşlatabilirsiniz. Örneğin tam vuracakken zoom yapın. Ve sonra ekranı yavaştan hızlıya doğru çevirip bir sonraki klibe geçin. Bunlar sadece bir kaçı, hayalgücünüzle çok şey yapabilirsiniz. İlk edite göre iyi. Sonuçta uygulamaya alışmak zor.
Normalde motion efekti kullanacaktım fakat bilgisayarımda ki ufak bir sorundan kaynaklı kullanamadım maalesef.

Şarkıyı da videoyu da kısa tut en iyisi.
Tavsiyen için teşekkürler.

Frag movie olmuş bu daha çok.

Yeni konular

Geri
Yukarı