Prime 95 ile stres testinden sonra işlemci hızı değişti

Takosz

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,
Bugün i7-9700K işlemcimi stres testine soktum fakat testi bitirdikten sonra CPU hızım 3.6'dan 4.7 GHz'ye çıktı. Ben normalde stokda çalıştırıyordum fakat testden sonra (bitirdikten sonra) işlemci hızım 4.7 GHz olarak sabitlendi geri nasıl eski stok hızıma dönebilirim ve nasıl değişti hızım yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada BIOS'dan şimdi baktım BIOS'da da 3.6 GHz gösteriyor kafam daha da karıştı.
Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    62,4 KB · Görüntüleme: 37
Öncelikle Görev Yöneticisi arada sırada Glitch'lenerek yanlış gösterebiliyor.
Kaynak yöneticisini açar mısın ? Başlat menüsünde “Kaynak İzleyicisi” ni arayarak veya Görev Yöneticisinde “Performans” sekmesini tıklatarak ve pencerenin altındaki “Kaynak İzleyicisi’ni Aç”
seçeneğini tıklayarak başlatabilirsiniz.
Kaynak_İzleyici-394x349.png

“Ağ” sekmesini tıkladığınızda, ağ üzerinden veri indirme veya yükleme işlemlerinin bir listesini göreceksiniz. Ayrıca, B / sn (Saniyedeki Bayt.) cinsinden ne kadar veri aktardıklarını da göreceksiniz
Bu aynı zamanda Görev Yöneticisi’nde 0 Mbps kullanmış gibi görünen az miktarda ağ bant genişliği kullanan işlemleri de gösterir. Eğer bir sıkıntı varsa burada daha çok belli olur.
Screenshot_3-9-786x445.png

Denetim masası > güç seçenekleri bölümünden "dengeli" moda alıp dener misin?

Evet dengeli moda geçince 1.5 GHz civarın da dolaşıyor fakat benim eskiden de performans modunda işlemci hızım 3.6ydı fakat şu stres testini yaptıkdan sonra 4.7 olmaya başladı.
Öncelikle görev yöneticisi arada sırada glitch'lenerek yanlış gösterebiliyor.
Kaynak yöneticisini açar mısın? Başlat menüsünde “kaynak izleyicisi”ni arayarak veya görev yöneticisinde “performans” sekmesini tıklatarak ve pencerenin altındaki “kaynak izleyicisi’ni aç”
Seçeneğini tıklayarak başlatabilirsiniz.
Eki Görüntüle 570469
“Ağ” sekmesini tıkladığınızda, ağ üzerinden veri indirme veya yükleme işlemlerinin bir listesini göreceksiniz. Ayrıca, b / sn (saniyedeki Bayt.) cinsinden ne kadar veri aktardıklarını da göreceksiniz.
Bu aynı zamanda görev yöneticisi’nde 0 Mbps kullanmış gibi görünen az miktarda ağ bant genişliği kullanan işlemleri de gösterir. Eğer bir sıkıntı varsa burada daha çok belli olur.
Eki Görüntüle 570470

Yani siz stres testi ile alakası yok mu diyorsunuz hocam vallaha pek anlamadım :D.
Bi de arkadaşlar RAM kısmımda değişimiş galiba paranoyak oldum ya! :D peki bu normal mi ?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    88,8 KB · Görüntüleme: 33
Hayır, doğru değerleri bahsettiğim yerden görürsünüz. Stres testi ile alakalı olmayabilir. SS'ni atarsanız sevinirim.
Ne yaptınız haber vermediniz hocam ?
Evet dengeli moda geçince 1.5 GHz civarın da dolaşıyor fakat benim eskiden de performans modunda işlemci hızım 3.6ydı fakat şu stres testini yaptıkdan sonra 4.7 olmaya başladı.

Yani siz stres testi ile alakası yok mu diyorsunuz hocam vallaha pek anlamadım :D.
Bi de arkadaşlar RAM kısmımda değişimiş galiba paranoyak oldum ya! :D peki bu normal mi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı