Prime B450M-K ve AMD Ryzen 3700X sistem RAM uyumu

WeNeX

Centipat
- G.Skill 8 GB Ripjaws v siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM (ürün kodu: F4-3200C16S-8gvkb)
-Toshiba 1TB P300 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 harddisk.
-gamebooster GB-G08B 600W 80+ USB 3.0 mid Tower kasa.
-ASUS Prime B450M-K 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 DVI VGA mATX anakart.
-ASUS 24" VP248QG 75Hz 1ms VGA HDMI DP FreeSync Gaming monitör.
-Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB GDDR6 192 Bit ekran kartı.
-AMD Ryzen 7 3700X 3.6GHz 32MB önbellek 8 çekirdek AM4 7nm işlemci.

Şu şekilde bir sistem topladım ancak sisteme güç veriyoruz. Her şey çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyordu ve BIOS açılmıyordu. Bunun ardından anakartın BIOS'u eski diye düşünüp, 1.nesil bir işlemci takıp çalıştırmayı denedik yine olmadı. Sonra fark ettik ki aldığım RAM anakartım ile uyumlu değilmiş. Anakart Ryzen işlemci kullanınca RAM seçiyormuş. Hayatımda ilk defa internetten araştırarak bilgisayar toplamıştım ancak şu an açılmıyor ve kullanamıyorum. Şimdi ise anakartıma uyumlu RAM bakıyorum ancak bulamadım. Yardımcı olur musunuz veya farklı bir öneriniz var mıdır?

(Aldığım yere götüremiyorum çünkü farklı şehirlerdeyim ayrıca aldığım yerinteknik desteği ve müşteri hizmetlerinede ulaşamıyorum. Ulaşsam bile kargo ile uzun süre beklemek yerine kendimce RAM ile sorunu çözmeyi düşünüyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
@Grandsir ancak anakartımın internet sitesinde bellek desteği sayfasında bu RAM'in ürün kodunu arattığımda çıkmıyor?

Bir de Şu RAM ile denemiştim ama yine açılmadı;
Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4 (Ürün Kodu: CMK8GX4M1D3000C16)

@Merhababa dediğiniz RAM ürün kodunu bu linkte aratıyorum ama yine çıkmıyor ki;

@Mithat Berhan Yardımcı olurmusunuz lütfen?
@Grandsir ancak anakartımın internet sitesinde bellek desteği sayfasında bu RAM'in ürün kodunu arattığımda çıkmıyor?

Bir de Şu RAM ile denemiştim ama yine açılmadı;
Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4 (Ürün Kodu: CMK8GX4M1D3000C16)

@Merhababa dediğiniz RAM ürün kodunu bu linkte aratıyorum ama yine çıkmıyor ki;

@Mithat Berhan Yardımcı olurmusunuz lütfen?

Hala sorunumu çözmüş değilim yardımcı olabilecek birileri varmı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı