ASUS Prime B450M-K AMD B450 RAM uyumu

Zynolix

Hectopat
Arkadaşlar merhaba daha öncede başka bir konu açmıştım öncelikle sorunu çözdüm yardımcı olanlara tekrar teşekkür ederim.

2 Gündür farklı bir problem mi desem artık bilemedim takıntı haline geldi aldığım anakart ve RAM uyuşmazlığı hakkında sorum olacaktı.

Anakart: ASUS Prime B450M-K AMD B450 soket AM4 Ryzen™ DDR4 3466MHz(o. C) M.2 USB3.1 anakart.
RAM: Crucial 16 GB (2x8GB) ballistix sport LT gray DDR4 3000MHz CL15 1.35v PC RAM.

Anakartın kendi sitesinden baktığımda 2x8 şeklinde göremedim bellek uyumluluğunu ya 8 GB olarak ya da direk 16 GB olarak gözüküyor. Bu sistem için bir sıkıntı yaşatır mı yoksa normal kullanıma devam edebilir miyim?

Öncelikle teşekkür ederim cevabın için ama ben dual channel aldım rami anakart sitesinde desteklemiyor zannediyodum şuan dual olarak çalışıp çalışmadığını en kısa yoldan nasıl anlayabilirim

Öyle demek istemedim ayrı ayrı almadım yani ramleri 8x8 olarak oyunlarda takılma problemi yapabiliyormuş bu olay o yüzden onu sormak istedim destekliyormu diye sağolun cevabınız için.

Arkadaşlar merhaba daha öncede başka bir konu açmıştım öncelikle sorunu çözdüm yardımcı olanlara tekrar teşekkür ederim.

2 Gündür farklı bir problem mi desem artık bilemedim takıntı haline geldi aldığım anakart ve RAM uyuşmazlığı hakkında sorum olacaktı.

Anakart: ASUS Prime B450M-K AMD B450 soket AM4 Ryzen™ DDR4 3466MHz(o. C) M.2 USB3.1 anakart.
RAM: Crucial 16 GB (2x8GB) ballistix sport LT gray DDR4 3000MHz CL15 1.35v PC RAM.

Anakartın kendi sitesinden baktığımda 2x8 şeklinde göremedim bellek uyumluluğunu ya 8 GB olarak ya da direk 16 GB olarak gözüküyor. Bu sistem için bir sıkıntı yaşatır mı yoksa normal kullanıma devam edebilir miyim?

biraz geç olacak ama herhangi bir sorun yaşamazsın ben şuanda 2x8 olarak kullanıyorum hatta performans artışı olacak sistem de

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı