Çözüldü Prime H310M-F r2.0 ile RTX 2060 Super uyumlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
?

Whups

Decapat
Daha fazla  
RAM
Turbox 2x8 (16 GB Ram)
İşlemci
i5 9400F
Merhaba şu anda;

Prime H310M-F r2.0

Anakarta sahibim.
2060 Super ekran kartı alsam bir sorun çıkar mı? Ayrıca sormak istediğim bir şey var 2. el ekran kartı alınır mı? 230v set upımı besler mi? Ve ekran kartı markası öneriniz var mıdır?

Öncesinde hazır sistem olarak almıştım 2021 civarında. Amd işlemciler anakartımla uyumlu olmadığı için kullanamıyorum. Güç kaynağını göremiyorum maalesef. Sadece AC 230V yazısı var adaptörün olduğu kısımda.

Bahsettiklerim işlemci değil hocam ekran kartı. Güc kaynağı da değiştirmek gerekebilir. Fotoğraf paylaşır mısınız?

Yazdıkları AMD işlemci değil, ekran kartı modelleri ve fena değiller ama bence NVIDIA DLSS olarak daha verimli çalışıyor FSR'ye nazaran.

Cahilliğime verin kusura bakmayın. 🙂 Benim için en mantıklı olan sizce ne yapmak?

Bahsettiklerim işlemci değil hocam ekran kartı. Güc kaynağı da değiştirmek gerekebilir. Fotoğraf paylaşır mısınız?

Güç kaynağı tam kör noktada kalıyor hocam. Kasayı açıp bile göremem sanırsam. Öneriniz varsa güç kaynağı değerlendireyim. Sistemi şu anki PSU'nun besleyeceğini sanmıyorum. Ayrıca şu an en mantıklı yapmam gereken şey sizce nedir?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-07-13 at 16.35.55.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-13 at 16.35.55.jpeg
    156,2 KB · Görüntüleme: 15
  • WhatsApp Image 2023-07-13 at 16.35.55 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-13 at 16.35.55 (2).jpeg
    95,1 KB · Görüntüleme: 18
  • WhatsApp Image 2023-07-13 at 16.35.55 (3).jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-13 at 16.35.55 (3).jpeg
    124,4 KB · Görüntüleme: 11
  • WhatsApp Image 2023-07-13 at 16.35.56.jpeg
    WhatsApp Image 2023-07-13 at 16.35.56.jpeg
    154,4 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Değiştirecek bile olsan o güç kaynağını çıkarmak durumunda kalacaksın. Bence boş bir vaktinde güç kaynağının modeline bakman daha sağlıklı olur. Yapacağımız önerileri de kaç W olduğuna ve sertifikasına göre değiştirebiliriz. Gördüğüm kadarıyla şu anki ekran kartın ekstra güç girişi kullanmıyor PCI-E den besleniyor yeni alacağın aşağı yukarı tüm ekran kartlarında ekstra güç girişi ister. Gerek duymadıkları için güç kaynağını düşük tutmuş olabilirler, bu da yeni alacağın kartta sıkıntı çıkarabilir.

Değiştirecek bile olsan o güç kaynağını çıkarmak durumunda kalacaksın. Bence boş bir vaktinde güç kaynağının modeline bakman daha sağlıklı olur. Yapacağımız önerileri de kaç W olduğuna ve sertifikasına göre değiştirebiliriz. Gördüğüm kadarıyla şu anki ekran kartın ekstra güç girişi kullanmıyor PCI-e'den besleniyor yeni alacağın aşağı yukarı tüm ekran kartlarında ekstra güç girişi ister. Gerek duymadıkları için güç kaynağını düşük tutmuş olabilirler, bu da yeni alacağın kartta sıkıntı çıkarabilir.

Elime vida almış, PC geçmişi çok olan birisi değilim. Film izlemek oyun oynamak için kullandım bu zamana kadar. Bilgisayarcıya monte ettirmeyi düşünüyordum hatta ama sanırım açıp bakacağım boş vaktimde.

Elime vida almış, PC geçmişi çok olan birisi değilim. Film izlemek oyun oynamak için kullandım bu zamana kadar. Bilgisayarcıya monte ettirmeyi düşünüyordum hatta ama sanırım açıp bakacağım boş vaktimde.

Bilgisayarcılara gidip kazık yeme, bir kaç video ile sök tak nasıl yapılır öğrenirsin. Güç kaynağın hakkında bilgi verebilirsen devam edelim. Ekran kartını da ona göre düşünürüz. Turbox SSD ve RAM kullanıyorsunuz herhalde. Bütçenin bir kısmını bunlara ayırıp kaliteli bir marka ile değiştirmenizi öneririm.

İnan çok basit işlemler. Arkadaşın da dediği gibi 15 dakikalık işe bir dünya para alıp bir de birkaç gün bekletirler boşa. Kendin yapabileceğini düşünüyorum çok basit gerçekten. Öğrenmeye bir yerden başlamak lazım değil mi 😄?

Geri
Yukarı