Çözüm Prime Z370P Windows 7 kurulumda fare ve klavye çalışmıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

leçon0000

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle konuyu doğru yere açtığımdan emin değilim. Çok aradım ve en uygun yer burası gibi görünüyordu. İkincisi ise, sistem özelliklerimin bir kısmını hatırlamıyorum (kasa, sıvı soğutucu vs.) ama ana bileşenleri hatırımda.

Sistemim:

CPU: i7 8700K
GPU: Asus Strix 1070
RAM: Hyperx Fury 4 GB DDR4 2400 MHz CL15
Motherboard: Asus Prime Z370P

Gelelim asıl konumuza. CD ile Windows 7 işletim sistemini kurmaya çalıştığımda UEFI arayüzü olan BIOS sorun çıkarmıyordu. Ne var ki kurulum başladıktan sonra klavye ve fare kapanıyor, yani çalışmıyor. Bu durumun neden kaynaklandığını çok aradım ancak elle tutulur bir cevap bulamadım. Klavye ve farenin kurulum başladıktan sonra neden gittiğini bileniniz var mı? Çözümü paylaşırsanız beni çok mutlu edersiniz.

Başımdan geçen birkaç meseleyi de not olarak aktarmak istiyorum. Benim şu an dizüstü bilgisayarımda kullanmış olduğum Windows 7 kredi kartımın olmayışı sebebiyle maalesef korsan sürüm. Bu sebeple Microsoft'un resmi sayfasından herhangi bir işletim sistemini USB diski oluşturacak bir dosya biçiminde indiremiyorum. Windows 10 ve diğer sistemleri otomatik indirmenizi sağlayan aracı sistemim korsan olduğu için bana kullandırtmıyor. Diğer yöntem ile indirmiş olduğum ISO dosyaları ise Rufus programında görünmüyor. Dolayısıyla USB olarak format dosyası oluşturamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB 3.0 portlarına değil normal USB 2.0 portlarına takın klavyenizi yada farenizi.
USB 2.0 Portunuz yoksa Anakartınız için Windows 7 USB 3.0 sürücüsünü bir flash diske atıp kurulum sırasında tanıtabilirsiniz.

Sorunuzun cevabını bilmiyorum ama merak ettiğim bir şey var. O sisteme neden Windows 7 kurmak istiyorsunuz?
Çünkü elimde sadece Windows 7 var. Diğerleri olmadığı için bunu kurmaya çalıştım.
USB 3.0 portlarına değil normal USB 2.0 portlarına takın klavyenizi yada farenizi.
USB 2.0 Portunuz yoksa Anakartınız için Windows 7 USB 3.0 sürücüsünü bir flash diske atıp kurulum sırasında tanıtabilirsiniz.
3.0 girişlerinin görünümü hakkında bilgi verebilir misin? Hangi girişler normal? Anakartın üzerinde 3.0 girişi var ama kasamın üstündeki diğer girişler 3.0 değil. Onları denediğimde de çalışmamıştı.

Siyah portlar USB 2.0 portları. Ama size güzel bir haberim var: USB portları çalışsa bile Windows 7 kuramazsınız o sisteme çünkü diskleri görmeyecek :) 2018 model bilgisayara 2009 model işletim sistemi kuramazsınız. Boşa kürek çekmeyin...

Bu sebeple Microsoft'un resmi sayfasından herhangi bir işletim sistemini USB diski oluşturacak bir dosya biçiminde indiremiyorum.

Microsoft'un sitesinden indirmek zorunda olduğunuzu kim söyledi?

Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Siyah portlar USB 2.0 portları. Ama size güzel bir haberim var: USB portları çalışsa bile Windows 7 kuramazsınız o sisteme çünkü diskleri görmeyecek :) 2018 model bilgisayara 2009 model işletim sistemi kuramazsınız. Boşa kürek çekmeyin...

Microsoft'un sitesinden indirmek zorunda olduğunuzu kim söyledi?

Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum
Vallahi çaresizlikten ne yapacağımı bilemedim. Sırf yokluk yüzünden şansımı denemiştim. Sizin konunuzu bu konuyu açmadan evvel inceliyordum ve sonunda dosyayı indirip programa tanıtabildim. Şu an USB oluşturuyorum. Yardımınız için tekrardan teşekkürler.

Not: Konunuzdaki Windows 10 indirme bağlantılarından sadece ikisi çalışıyor. İkisi de ''Dosya silinmiştir.'' hatası veriyor. Yandex'e Rus alfabesi ile güvenlik kodu girmem gerektiği için erişemedim, Google Drive ile indirmeyi başardım. o_O

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı