Prince of Persia The Lost Crown 850TL fiyatıyla ön siparişe açıldı, oynanış tanıtımı yayınlandı

Yarı açık dünya yapıya sahip, keşif barındıran, yandan gördüğümüz bir platform oyunu. Oyunu yapan ekip rayman oyunlarını yapan ekiple aynı. Oyun 18 Ocak 2024'te PS4, PS5, Xbox One, Xbox series x/s, Nintendo Switch, Ubisoft Connect(PC) ve Epic Games Store'a(PC) gelecek. Steam'e gelmiyor. Fiyatı 850TL. Oyun ilk günden Ubisoft+'a ekleniyor. Yani 180TL'ye de oynayabilirsiniz. Deluxe versiyon alırsanız 3 gün erkenden erişebilirsiniz oyuna.

oynanış tanıtımı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
fragman:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

oyunu satın almak için:
PS4: PS4 versiyonu nedense Türkiye'de satılmıyor.
PS5, 900TL: Prince of Persia The Lost Crown
Xbox series x/s ve Xbox One, 900TL: Prince of Persia The Lost Crown ürününü satın al | Xbox
Ubisoft Connect(PC), 850TL: Pre-order Prince of Persia The Lost Crown | Ubisoft Store
Epic Games Store(PC), 850TL: https://store.epicgames.com/tr/p/prince-of-persia-the-lost-crown

Prince of Persia serisinin bütün oyunlarını oynamış biri olarak birkaç yorumda bulunacağım. İlk önce fiyat konusu, malum Türkiye ekonomisinde bu fiyatlara alıştığımız için ben bir şey diyemiyorum ama bana göre mobil oyun grafikerinde ki bir oyunu bu fiyata çıkarmak çok saçma. Gelelim oyun için eleştirilerime, biliyorsunuz Prince of Persia serisinin çoğu hayranı sands of time oyunun fan boyudur. Bundan dolayı hele son zamanlarda niteliksizleşen remake ve reboot oyunların ekmeğini yemek isteyen firmalar da ekmeğini yağ sürüp fan boy arkadaşları hype verip ortamiza atıyor. Beklentim olmadığı için oyun hakkında bunları yazmak istedim seri zamanında sands of time fanları yüzünden bitmişti zaten pek umudum yoktu iyice de tükendi. AC mirrageden devam edeceğiz.

Oyun ilk duyurulduğundan beridir heyecanım var bu oyuna karşı, büyük bütçeli Prince oyunu bu saatten sonra baya zor yani bu tarz oyunlar tek şans gibi bir şey. Hem tür olarak da çok severim, 2D Metroidvania kafası. Grafikler de hoş ama, bu fiyat baya baya saçma olmuş. Hani biraz Indie görünümlü diye 30-40 dolar gibi bir şeyle çıkar diye düşünmüştüm ama 50 doları yapıştırmışlar. Bu da Miles Morales ile aynı fiyat yapıyor galiba :D. Yok abi yok, bu fiyat olmaz.
50 dolardan satılan oyunlar:
Spider-Man Miles Morales
AC Mirage
PC tarafında God of War(Konsolda 20 dolar)

Crash Bandicoot oyunlarıyla kıyaslamak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama onlar 40 dolarken yine bir platform oyunu olan Lost Crown'u 50 dolar yapmak gerçekten fazla gibi.

Mobil oyuna 850 TL vermek isteyen versin ben vermem serinin büyük hayranı değilim ama eski oyunlara bakınca bu oyun çöpten farksız ben yarı çıplak gezen bir rapçi değil uzun saçlı asıl prensi isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı