Prince of Persia: The Lost Crown yaklaşık 300.000 adet sattı

50 dolar bizim için değil Avrupa için bile pahalıdır bence bu tarz bir oyun için. Ubisoft küçülmeye gideceğini duyurmuştu zaten geçtiğimiz aylarda. Yakında For Honor'a da son verilir. Online olarak tek Rainbow kalır. AC serisi çıkar, Far Cry'ı bile bırakabilirler...

İndie oyunlar bu kadar yaygınlaştıktan sonra oyuncuların 2D (2.5D de diyorlar) platform aksiyon oyunlarına 50 dolar veresi gelmiyor sanırım. İnsanlarda bu tür oyunlar için ortalama 20 25 dolar gibi psikolojik bir sınır oluştu sanırım.
Aslında bu fiyat düşüncesine sebep olan etmenlerin başında sağlam AAA oyun yapan firmalar var. 60-70 dolara RDR2, The Last of Us gibi oyunlar olunca tabii ki bu oyuna 50 dolar fazla gibi geliyor. Kaliteyi artık sadece grafik ve fizikten yana tuttuğumuz için pek de oyunun iyi olması bu fikri değiştirmiyor.

Şahsen ben bu oyunu beğenmedim. Serisine de ön yargı ile yaklaşıyorum fakat gerçekten tarafsız bir şekilde baksak da bu oyun için 50 dolar fazla.
50 dolar bizim için değil Avrupa için bile pahalıdır bence bu tarz bir oyun için. Ubisoft küçülmeye gideceğini duyurmuştu zaten geçtiğimiz aylarda. Yakında For Honor'a da son verilir. Online olarak tek Rainbow kalır. AC serisi çıkar, Far Cry'ı bile bırakabilirler...
For Honor neredeyse her platformda ücretsiz verildi. Oyunu satın alanlara küfür niteliğinde bir şeydi bu. Bana kalırsa ömrü tükendi o oyunun. Zaten Crew 1'in sunucuları da kapatılacak yakın zamanda. Dediğiniz gibi For Honor da kapatılır.
Çok ama çok az. Ubisoft bu oyunların satmadığını görünce AC ve Far Cry serilerini basmaya devam eder.
Aslında Ubisoft'un Watch Dogs, The Division gibi yaratıcı fikirleri gayet iyi fakat satış yapamadığı sürece artık yaratıcılığını kullanacağını sanmıyorum. Yenilikçilik bitti gibi. AC ve Far Cry yapıştırır artık.
Steam'e çıkmayınca gelen pişmanlık. Epic arkadan arkadan Ubisoft'a Steam'e çıkarmamaları için para verirken satış rakamlarından oluyorlar. Üstüne bir de bu tür bir oyunun 50 dolar olması da etkilemiştir.
Aralarında ne gibi bir anlaşma dönüyor bilmiyoruz ama Steam'in oyun satma başarısı diğer platformlara göre daha yüksek. Pazarlamasını daha iyi yapıyor. Epic'e exclusive olan çıkan oyunların hiçbiri Steam'de olacağı kadar başarı elde etmemiştir bence.

Aralarında ne gibi bir anlaşma dönüyor bilmiyoruz ama Steam'in oyun satma başarısı diğer platformlara göre daha yüksek. Pazarlamasını daha iyi yapıyor. Epic'e exclusive olan çıkan oyunların hiçbiri Steam'de olacağı kadar başarı elde etmemiştir bence.
Kesinlikle, hatta yurtdışında Epic Games'e bedava oyun dışında elini sürmeyen tonla kişi var benim kendim gördüğüm. Bir yerleri ile gülüyorlar Epic Games dediklerinde. O yüzden Epic Games'e çıkıp da Steam'e çıkmamak satış tarafında bayağı kötü bir etki bırakmıştır.

Bir tek TR'de Steam dolara geçtikten sonra güncellenmemiş fiyatlar kaldığı için Epic Games tercih ediliyor, onun da oyun satışlarına çok minimal bir etkisi vardır zaten genel olarak.

Demek oluyor ki bu tür oyunlar Ubisoft için bitti. Birbirinin kopyası niteliksiz AC ve Far Cry yapmaya devam ederler her sene. Batana kadar yolu var.

Geri
Yukarı