Print screen ayarlarını nasıl düzeltebillirim?

H.Deniz

Decapat
Merhabalar, eskiden print Screen'e bastığım anda ekranın SS'ini alıyordu ancak artık ekranın üstünde bir sıra bölmeler çıkıyor ve aralarında serbest biçimli, ekran alıntısı, tam ekran alıntısı diye bir şey çıkmaya başladı. Üstüne üstlük SS aldığımda aldığım SS'in nereye gittiğini göremiyorum ve bulamıyorum. Çoğu bildiğim yere baktım ama yok. Asıl sorum bunu nasıl eski haline dönüştürebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Az önce kendim biraz kurcaladım ve buldum. Öncelikle arama kısmına "Ekran alıntısını başlatmak için Print Screen tuşunu kullanın" yazın. Sonra ilk çıkan seçeneğe basın. Bu bölümde şöyle bir kısım var "Ekran alıntılamayı açmak için PrtScn düğmesini kullanın". Bunu "Açık" konumdan "Kapalı" konuma getirirseniz sorununuz düzelecektir.

Bağlantıda görsellerin kaydedildiği konumlar yazıyor.
Bu arada ekran görüntüsü almak için, Lightshot önerebilirim. Kullanımı daha basittir. İstediğiniz konuma resimleri kaydeder ve direkt site üzerine yükleme de yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaparsanız, site üzerine yüklediğiniz resimlerin de bağlantılarını kaybetmezsiniz.
Screenshot_3.png

Ekran Görüntüsü (34).png

Geri
Yukarı