Çözüldü Print Screen ekran görüntüsü aşırı bulanık

• Konuyu başlatan AJFA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AJFA

Terapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
28
Yer
İzmir, Türkiye
Ekran görüntüsünden anlaşılıyor olması lazım. Şu ana kadar kullandığım tüm bilgisayarlarda işletim sistemi fark etmeksizin aynı şekilde sonuç aldım. Görüntünün net olması için ekstra bir ayar mı yapılması gerekli? Kaçırdığım bir nokta var sanırım.

Adsız.png

Ekran görüntüsünden anlaşılıyor olması lazım. Şu ana kadar kullandığım tüm bilgisayarlarda işletim sistemi fark etmeksizin aynı şekilde sonuç aldım. Görüntünün net olması için ekstra bir ayar mı yapılması gerekli? Kaçırdığım bir nokta var sanırım.

Eki Görüntüle 911617
Hocam bakın burada net. Bazen net gözükmüyor olabilir. Ben mesela Instagram'a ekran görüntüsü atınca bulanık gösteriyor ama telefondan bakınca net gittiğini görüyorum.

Hocam bakın burada net. Bazen net gözükmüyor olabilir. Ben mesela Instagram'a ekran görüntüsü atınca bulanık gösteriyor ama telefondan bakınca net gittiğini görüyorum.
Fakat başkalarının görüntülerini net görüyorum.

Görüntü net gayet.

Şimdi fark ettim ki fotoğrafı büyüteç butonuyla büyütüp, aşağı yukarı oynatınca simgelerin yazı tipleri netleşip tekrar bulanıklaşmakta.

Masaüstü DPI'ı ile alakası olabilir gibi geldi.

Görüntü yüklenmesi uzun sürüyor ve sen bulanık görüyor olabilirsin.

Görüntü yüklenmesi uzun sürüyor ve sen bulanık görüyor olabilirsin.
Aylar önce attığım fotoğraflar da öyle. Anlayamadım bir türlü.

Technopat'ta fotoğrafı yeni sekme şeklinde açıp, tam ekran yaptığımda net olduğunu fark ettim. Neden böyle gözüküyor, bir fikrim yok ancak problem çözüldü diyebilirim.

Kısaca tam ekran değilken bulanık gözüküyormuş.

Son düzenleme:
Eğer seni Windows tatmin etmiyorsa (ki benim de tatmin etmiyor) alternatif programlara yonelebilirsin. bkz: LightShot.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı