Prizden İnternet Alma

Rtguela

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Odamdan internet az çektiği için modemden 20 metre kablo çektim ama ev halkı buna razı olmadı. Ben de arkadaşımdan internet prizi diye bir şey duydum. Nedir bu internet prizi? Ethernet kablosunu bağlayıp internet almam mümkün mü? Yapmam gerekenler neler? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla duvarın içinden priz misali modemin kablosunu takabileceğiniz ve internet alabileceğiniz bir priz. Duvara montelemek gerekiyor tabi.

Powerline adaptörlerinden alırsanız işinizi görür. Ucuz bir yöntem değil ancak sinyal kayıpları vb. sorunlarla uğraşmamış oluyorsunuz.

Edit: Powerline Adaptörler | TP-Link Türkiye
Bunun powerline almaktan başka yolu yok mu? 400TL civarındalar ve o kadar para verebileceğimi sanmıyorum.
Anladığım kadarıyla duvarın içinden priz misali modemin kablosunu takabileceğiniz ve internet alabileceğiniz bir priz. Duvara montelemek gerekiyor tabi.
İnternet prizini montelememle bütün iş çözülecek mi peki?
Şöyle bir şey buldum: Viko Karre Beyaz Nümeris Telefon Prizi Rj11 (Çerçeveli) Fiyatı
Bunu alsam benim eski 3 girişli telefon prizi yerine takıp ethernet kablosu bağlayıp internet bağlayabilir miyim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı