PRO2000 19" LCD monitör arıza

maviada

Kilopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknolojileri
Merhaba, bilgi için yazıyorum. Belki aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olabilir, yardım ederler diye düşündüm.

Uzun bir süre monitörü kullandım ama 2 gündür sürekli kapanıp açılıp duruyor.
Açılıyor ekran geliyor, 5 saniye sonra kapanıyor. Yeniden açmış gibi tekrarlıyor. Bunun çözümü nedir acaba, neresinde arıza olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pro2000'in monitörü şuan eski bir monitör olsa gerek. Kuzenlerimin de ilk monitörü buydu :) Tabi seneler önce.

Sürekli olarak kapanıp açılıyor demişsiniz. Güç tamamen kesiliyor mu ? Yoksa güç ışığı yanarken görüntü sinyali kaybolup geri mi geliyor ?
VGA veya güç kablosunda sıkıntı olabilir. Veya monitörün içerisinde bir arıza olabilir.

Bunu ancak bir tamirci bakarak, inceleyerek tespit edebilir. Tavsiyemiz bir tamirciye göstermeniz.
O monitör için çok da uğraşmamak gerek. Tamir parasına biraz daha ekler yeni bir monitör alırsınız diye düşünüyorum.
Aynı özelliklere sahip başka monitörler pahalı değil, 2. el alırsanız daha da bütçe dostu olur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı