Problemlerde kötüyüm

Ester Hirsch

Hectopat
Yer
İsrail
Arkadaşlar merhaba, çoğunuzun bildiği gibi daha temel matematikteyim bir an önce temel kitabı bitirip TYT'ye geçmek istiyorum. Şu an oran orantı konusundayım ama problemlerde hiç iyi değilim ebob ekok problerinde de zorlanmıştım bayağı şimdi ise oran orantı problemlerinde zorlanıyorum. Konuyu dinleyip teste geçtim 1. testteki normal soruları çözdüm ama geri kalan 4 testin tamamı problem sorusu. Hocanın anlattıklarının benzerlerini çözebildim ama diğerlerini çözemedim. Ben de çözümlerini izleyip anlamaya çalışıp konuyu bitirmek istiyorum TYT'ye geçince. Rehber matematiğin bebek adımlarıyla problem ile 321 soruda bitir işi problemler kitabını alacağım sizce doğru mu düşünüyorum?
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE @Yszuf @264523

Son düzenleme:
Problemler soru çöze çöze halledilecek bir konu hocam. Çözdükçe alışacaksınız. Çalışmaya devam edin. Rehber matematik iyidir bence konu anlatımında. Ayrıca garip bir tavsiye gibi gelecek ama kitap okuyun. Okuduğunuzu anlamayı iyiyse bile geliştirin. Daha da rahat ettiğinizi göreceksiniz. Başarılar.

Problemler soru çöze çöze halledilecek bir konu hocam. Çözdükçe alışacaksınız. Çalışmaya devam edin. Rehber matematik iyidir bence konu anlatımında. Ayrıca garip bir tavsiye gibi gelecek ama kitap okuyun. Okuduğunuzu anlamayı iyiyse bile geliştirin. Daha da rahat ettiğinizi göreceksiniz. Başarılar.

Evet kitap okumak aklımda var aslında elimde jitem, kızıl ölümün maskesi, büyük plan: Şah mat 2023 kitapları var tür fark eder mi?

Açıkçası problemlerde bende iyi değilim fakat şu an problemlerden anladığım tek şey klasik soru tarzlarını iyi kavrayıp ezberleyinceye kadar soru çözmek. Yeni nesil sorular ise Allah'a emanet, bazen uzun paragraf verip 2 satır işlemde soruyu çözdürür, bazen öyle soru verirki anlayamazsın bile. @309999 in dediği gibi bol soru çözmekte gerekiyor. Tabii paragrafı ihmal etmemek lazım.

Problemleri iyi çözebilmen için bol bol test çözmen gerek, bir noktadan sonra genelde soruların temelinde aynı mantık yatıyor. Üstteki arkadaşın da dediği gibi kitap okumak da hem okuduğunu daha hızlı anlamak açısından gerçekten etkili. Kitabın hangi türden olduğu pek önemli değil, aslında asıl mesele okumak ve okuduğun şeyi kafanda canlandırabilmek. Eğer testleri çözemiyorsan (henüz başlarda olduğun için) video çözümlerinden bakmak etkili olabilir. Hız ve Renk TYT matematik kitabı da o kadar zor kitap değil, onu da tavsiye ederim.

Arkadaşlar herkese teşekkür ederim kitap okumaya başladım artık. Bir de ben bazen içler dışlar çarpımını nerede yapacağımı karıştırıyorum ne yapmam gerekli?

Yeni konular

Geri
Yukarı