Profesyonel oyun için 240-280 HZ monitör önerisi

Aynı modelin 24.5 inçlik versiyonunu kullanıyorum. Sadece ekran boyutu farklı yani. Monitörümde response time testi yaptım ve 3.8 - 4ms arası çıktı. Ben alırken bu monitörü 1ms gtg olarak aldım. Monitörde sıkıntı mı var?
En hızlı tepkime modunda yaptığınıza emin olun.

İnternetten MPRT'yi öğrenebilirsiniz test ile, o da 3.8ms çıkabilir. GtG internetten test ile öğrenilemez diye biliyorum.

Bunu öneririm. FastIPS olduğundan çoğu TN'den bile daha hızlı. 2ms input lag var, oldukça iyi bir değer. 240Hz, 280Hz'e OC olabilmekte. Tepkime süresi de 1ms(GtG).

ASUS'un ELMB (Extra Low Motion Blur), Shadow Boost gibi teknolojilerinden de faydalanabilirsiniz. G-Sync de var.

Tek riski 27" olması, masanız bu boyutu kaldırabilir mi bilmiyorum.

Bu incelemeyi kesinlikle okuyun, tarayıcıdaki çeviri ile de otomatik Türkçeye de çevirebilirsiniz;

Bazı aşırı teknik kısımları atlayabilirsiniz. Renk ile ilgili olanları.

Hocam merhaba. Bu monitörü 60 Hz'e çekince input lag degeri 35 ms oluyormuş. 240-280 Hz olarak kullanırken 60 FPS aldıgımız zamanlarda input lag degeri yine 35 ms olur mu acaba?

FreeSync/G-Sync açmadıkça sanmıyorum ama emin değilim maalesef, olabilir.

Biraz yabancı forumları araştırdım kimisi sorun olur kimisi sorun olmaz yazmış net bir şey anlayamadım. 60 FPS alırken bir oyunda monitörün 60 Hz'de çalışması gerek teorik olarak ve 60 Hz input lagıda 35 ms. Ama 144 Hz monitör kullanırken 60 FPS alınca ekranda kırılmalar oluyor bazen. 144'e monitör kendini zorladıgı için vs bir şeyler diyorlardı. Bu sebeple belki 240 Hz ayarlanmışken monitör 60 FPS'de aynı input lagı verir diyede düşünüyorum ama net bir bilgim yok.

Geri
Yukarı