Programlama arkadaşı arıyorum

Projeyi sen yaparsın, kim bilir belki çalar projeni...
benim kastım yeni bir fikirle yeni bir şey ortaya koymak değil mesela mobil programlama öğreniyorum kendimce ama birlikte çalışmak daha iyi olur diye dedim ayrıca beraber aynı şeyi yapmasak da olur benimle birlikte öğrenecek biri lazım mesela ben şunu öğrendim anlatıcam o anlatıcak bu şekilde de olur
Biraz daha detaylandırır mısın? Proje nasıl bir şey kabaca, hangi platform için gibi.
aklımda mobil uygulama olarak küçük projeler var ama şuan ki bilgimle nasıl bir şey yaparım bilmiyorum Flutter ile android ve ios için
Yaşanıyor çalıştığın projede hiçbir şey yapmayıp sonra herşeyi ben yaptım diyenler veya koda arka kapı ekleyenler ya da yapma dediğiniz şeyi özellikle yapma dediğiniz halde yapanlar hatta güzel spaghetti pişirenler (salçalı) çok var.
siz denk gelmişsiniz galiba neyle uğraşıyorsunuz
Hocam işte forum sen sor biz tartışırız:)
tam olarak neyi sorayım beraber çalışacağım proje arkadaşı yada bilgi paylaşımı yapabileceğim birini arıyorum

Arkadaş ile proje yaparken genelde arkadaşlar çıkar amaçlı yanınızda olur. Kendiniz yaparsanız proje daha hızlı ilerler. Test edildi, onaylandı.
hadi diyelim proje yapmak istemiyorum bir alanı öğrenmek istiyorum kendim çalışıyorum ama sıkılıyorum eğer öğrendiklerimi birine anlatırsam o da bana anlatırsa tabi o da konu üstünde çalışacak bilgisini paylaşacak daha iyi olur diye düşündüm genellikle tanıdıklarım bilgiyi kendine saklıyor projeyi dediğiniz gibi ben yapıyorum benden daha çok bilen biri varsa da benle yapmıyor çok bencil herkes halbuki bilgi paylaştıkça çoğalır zeki fakat ahlaktan yoksun kişiler çok fazla

Ne yaparsan kendin yap. Olurda zaten projen tutup büyümeye başlarsan bu işi daha kurumsal hale gelir ve olay bambaşka hal alır ama sen güzel ve tutacak birşey bulursun, tam o sıra da ellerinden uçar gider emeklerine yazık olur.

Bence arkadaşın olmayan kimseye güvenme. Ben de seninle çalışmak isterdim fakat insanla sadece sanal ortamda tanıştı isen sakın güvenme. Eğer projelerini yayınlamak veya satmak istiyorsan hele hiç güvenme. Tavsiyem yüz yüze görüşe bildiğin biri ile projelerini yap.

Ayrıca öğrenme aşamasında sizin kadar hevesli olmayan insanlar sizi çok yavaşlatabilir. Kendimden örnek vermek gerekirse mobil oyun oluşturmak adına okuldan arkadaşlarımla sözleşip bir story vs oluşturduk ve herkesin belli konularda çalışmasını istedik. Ben oyunun hareket mekaniklerinden sorumlu olduğum için hemen bir test levelı oluşturup mekanikleri geliştirmeye başladım fakat arkadaşlarım hiçbir şey yapmıyordu. Onların bu hiçbir şey yapmama durumu benim de hevesimi kırıp bırakmama sebep oldu o an. Ardından ben bu oyunu tek başıma ilerlettim ilerlettim ve şimdi ufak da olsa oyunumun 2 levellık kısmı ve mekanikleri bitti. Arkadaşlarım ile kurduğum wp grubundan da mesaj dahi yok. Dolayısıyla senle aynı azim ve istekte olmayan insanlar sana destek olmayı bırak seni çok daha yavaşlatıp ayak bağı olabiliyor

Çok büyük projeler yapmış ta elinden kaptırmış arkadaşlar varmış aramızda. Üç satırlık kod için endişelenmenize gerek yok. O kodlar zaten bir yerlerden okuduğunuz örnek kodlar. Zaten herkesin bildiği şeyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı