Programlama Bilgisi Olmadan Bilgisayar Mühendisliği Okumak

hazar99

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Seneye sınavım var ve bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. Fakat programlama hakkında bir bilgim yok. Üniversitede bu bölümde bu durumda sıkıntı yaşar mıyım?

Kardeşim programla bilmene gerek yok ki. Sen yeter ki kazan orada her şeyi öğretecekler yol gösterecekler sıkıntın olmasın sen matematik kasmaya bak.

Kardeşim madem programlama bilgin yok neden bu bölüme giriyorsun ?? Amacın ne sırf adı havalı olduğu için mi bu bölümü yazıyorsun ? Sizin gibiler yüzünden bu bölümleri hak edip de giremeyen çok insan var neden ?? Çünkü sizin gibi insanlar yüzünden Facebook grubunda gördüm çocuk 9. sınıflar arası bilişim yarışmasında 1. olmuş ama 10. sınıfta bilişim bölümüne girememiş neden ? Sizin gibi insanlar yüzünden alakası olmayan bölüme giren kişiler yüzünden . Git alakan olan bölüme gir insanların hakkına girmeye hakkın yok bütün şirketler iş ilanlarında hep diplomalı yazılımcı diplomalı yazılımcı diye bas bas bağırıyor git alakan olan bölüme gir.

Kardeşim madem programlama bilgin yok neden bu bölüme giriyorsun ?? Amacın ne sırf adı havalı olduğu için mi bu bölümü yazıyorsun ? Sizin gibiler yüzünden bu bölümleri hak edip de giremeyen çok insan var neden ?? Çünkü sizin gibi insanlar yüzünden Facebook grubunda gördüm çocuk 9. sınıflar arası bilişim yarışmasında 1. olmuş ama 10. sınıfta bilişim bölümüne girememiş neden ? Sizin gibi insanlar yüzünden alakası olmayan bölüme giren kişiler yüzünden . Git alakan olan bölüme gir insanların hakkına girmeye hakkın yok bütün şirketler iş ilanlarında hep diplomalı yazılımcı diplomalı yazılımcı diye bas bas bağırıyor git alakan olan bölüme gir.
Ben dersimi çalışırım puanımı alırım. Daha sonra istediğim yeri tercih ederim. Sana mı soracağım nereye gireceğimi? Puanla değil mi? Zaten bölümü hak eden çalışır kazanır. Eğer kazanamıyorsa bu o
kişinin problemi. Bu bölüme giren herkes programlama mı biliyor? Bilseler bile onlardan İki kat fazla çalışır yetişirim. Bunu senin söylemen senin değil hiç kimsenin haddi değil. Merak denilen duygu çok önemlidir belki biliyorsundur. Merak öğrenmeyi tetikler. Bir şeye yeterince merak duyuyorsan o şeyi öğrenirsin. Olay bu kadar basit.

Ben dersimi çalışırım puanımı alırım. Daha sonra istediğim yeri tercih ederim. Sana mı soracağım nereye gireceğimi? Puanla değil mi? Zaten bölümü hak eden çalışır kazanır. Eğer kazanamıyorsa bu o
kişinin problemi. Bu bölüme giren herkes programlama mı biliyor? Bilseler bile onlardan İki kat fazla çalışır yetişirim. Bunu senin söylemen senin değil hiç kimsenin haddi değil. Merak denilen duygu çok önemlidir belki biliyorsundur. Merak öğrenmeyi tetikler. Bir şeye yeterince merak duyuyorsan o şeyi öğrenirsin. Olay bu kadar basit.
Bana sormayacaksın tabikide bana sormayacaksın hangi bölüme girmek istemeyeceğini ben kimim ki ? Ama ilgin alakan olmayan bölüme girmekte saçmadır malesef her puanı yeten giremiyor bütün iş ilanlarında şirketler diplomalı adam istiyor ama bu sadece kağıt üstünde mi bilmiyorum ama işi garantiye almak lazım senin dediğin gibi " puanla değil mi ? " ezbere ezbere istediğin bölüme giriyorsun işte ne güzel demi ?

Akifcan dediğin şey çok saçma. Adam bilmese bile öğrenebilir hatta belkide ülkenin yetiştirdiği sayılı insanlardan biri olabilir. Gidipte hak yeme mevzusuna girersen işler çıkmaza girer. Ayrıca adam istediği bir bölümü yazmak istemiş, adı havalı olan bir bölüm olduğu için değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı