Programlama dersi önerisi

Okulda birinci sınıfta sana temel şeyler öğretilecek ve bu temel şeyler arasında bağlantı kurup, ortaya farklı kodlar / ürünler çıkarman istenecek. O yüzden kendini aşırı kasma. Belirttiğin dersi alabilirsin ancak çok hızlı davranma derim. Yavaş yavaş, derslerle birlikte 1-2 ay içerisinde sindirerek öğren kursu. Seni, okulda öğrendiklerinden daha hızlı bir şekidle öne taşıyacaktır.

Bu yıl programlama dersi alıyorum ve anladığım kadarıyla Python öğreneceğiz ben bunu Udemy'deki 40+saat Python dersinden öğrensem yeterli mi? Daha doğrusu uygun mu?

Büyük ihtimalle 9.sınıfsınız. Kendinizi geliştirmek için öğrenecek iseniz Python'ı fazla iyi öğrenmenize gerek yok zaten 10.sınıf ve sonrasında C# ile gideceksiniz. Ama Python da cebimde dursun diyorsanız kendi kendinize öğrenmenizi tavsiye ederim mesela kendi kendinize projeler yapın. Mesela ben kendi kendimi geliştirdim kendime bir hedef koydum oyun makrosu yazdım görüntü işleme yaptım ve bu tarz şeyler ile her projeye ayrı ayrı videolar ile öğrendim.

Okulda öğretilen Python sadece synataxtan ibaret. En basit Youtube videosundan bile kolayca anlarsın. Okulda sana en fazla inputlarla veri girişi yaptırıp sorgu yaptırmanı isteyecekler merak etme yani.

Geri
Yukarı