Programlama dili ile İngilizce aynı anda öğrenilir mi?

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
C# form biliyorum. Zaten uzun süredir sadece sınavlar falan derken ara verdiğim için tekrar başlayacağım kursun başından. İngilizcemi de arada geliştirmek istiyorum.C# formu bitirdikten sonra konsola geçeceğim. Bu süreçte ikisini birlikte öğrenmemde bir "kafa karışıklığı" vs durumlar olur mu? Tavsiyede veya yorumda bulunan herkese teşekkürler. İyi akşamlar <3

Programlama dillerindeki kelimeler belli başlı aynıdır. Öyle çok İngilizce bilmek gerektirmez. Ancak doküman okurken falan İngilizce lazım olabilir. Programlama dillerinin dahili kütüphaneleri çoğu zaman yeterli olmaz, dışarıdan kütüphane çokça kullanırsınız. Onlar hakkında bilgi edinmek için de dokümanlara bakmak gerekir.

Programlama dillerindeki kelimeler belli başlı aynıdır. Öyle çok İngilizce bilmek gerektirmez. Ancak doküman okurken falan İngilizce lazım olabilir. Programlama dillerinin dahili kütüphaneleri çoğu zaman yeterli olmaz, dışarıdan kütüphane çokça kullanırsınız. Onlar hakkında bilgi edinmek için de dokümanlara bakmak gerekir.
haklısınız hocam ama zaten ingilizce öğrenmemdeki amacımın tamamı yazılım değil , daha çok genel kültür için öğreniyorum ama evet yazılımdada çoğu zaman gerekli

O senin öğrenme kapasitene bağlı dostum, aynı anda gitar çalmayı öğrenip kodlama yapıp 3 farklı dil de öğrenebilirsin, veya klavyede yazı yazarken dışarıdan gelen bir soruya cevap bile veremeyebilirsin. Yine de kendini test etmende fayda var, en fazla birine ara verirsin.

İngilizce öğrenmek ayrıca üstüne düşülmesi gereken bir şey bence, önce hangisini öğreneyim derseniz ingilizce derim. Ancak c# konusunda kendinizi geliştirmek için iyi bir ingilizceye ihtiyacınız yok, her türlü türkçe kaynak size yeterli olacaktır. İnternet bir derya sonuçta..

Yeni konular

Geri
Yukarı