Programlama dillerinde nasıl ilerlenmeli?

Ardam2

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben daha önceden c#, c++ gibi dilleri öğrenmiştim ama üstünden çok zaman geçti hatırladığım şeyler var fakat bir işe yaramıyor. Tekrar bu işe başlamaya karar verdim. En baştan başlamak istiyorum. Hangi dille başlamalıyım ve devam etmeliyim? Hangi kaynaktan yararlanırım? Hangi developer ile yapmalıyım ? Herşeyiyle bilgi almak istiyorum. Bu işleri iyi bilen biri ban yardım edebilirmi ?
(İngilizcem orta-üst seviye arası. Yani yeterli)

C++ çok kapsamlı bir dil. Bence web programcılığında olduğu gibi basit dilden başlayıp, zora doğru gitmek gerekli diye düşünüyorum. Bu yüzden C# ile başlayıp, C++'ya doğru kendini tekrar geliştirebilirsin. Benim tavsiyem C# -> C++ ve ilerisi şeklinde olacaktır.

Not: C# dilini basitten zora doğru tekrarlamak istiyorsan Megep'in modüller adlı sayfasına girip ders olarak "Bilişim Teknolojileri" ve dal olarak "Nesne Tabanlı Programlama"yı seçerek Megep'in hazırladığı modüllere ulaşarak dili tekrarlayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı