Programlama Dillerindeki Favori IDE'leriniz Nelerdir?

Bilal Nurullah

Hectopat
Özelliklede Java, C ve C# için çok merak ediyorum. Favori IDE'nizi bir kaç cümleyle nedenini açıklarsanız IDE seçmem konusunda bana çok yardımcı olmuş olursunuz. Teşekkürler.

Java : Intellij Idea
C#: Visual Studio
Python, HTML, CSS, JavaScript, TypeScript: VS Code
Flutter, Kotlin: Android Studio

(benim tercihlerim)

Java IntelliJ kesinlikle. Eclipse yerin dibine batsın. İğrenç program.

C# için VS biraz mecburiyet. .NET SDK ve CLI kurulumlarını yapıp iyi bir script ile VS Code ve çeşitli editörlerde tercih edilebilir ama uğraştığına değmez. VS yeterli her şeyi sunuyor C# için.

C'de CLion eğer paran varsa güzel, onun dışında kendin oturup geliştirme ortamı kurmaya uğraşmayacaksan yine VS tercihim olur.

Java IntelliJ kesinlikle. Eclipse yerin dibine batsın. İğrenç program.

C# için VS biraz mecburiyet. .NET SDK ve CLI kurulumlarını yapıp iyi bir script ile VS Code ve çeşitli editörlerde tercih edilebilir ama uğraştığına değmez. VS yeterli her şeyi sunuyor C# için.

C'de CLion eğer paran varsa güzel, onun dışında kendin oturup geliştirme ortamı kurmaya uğraşmayacaksan yine VS tercihim olur.
Eclipse veya Netbeans 1 GB bile RAM yemezken, neden Jetbrains IDEleri 2-3 GB RAM yemekle başlıyor?

Eclipse veya Netbeans 1 GB bile RAM yemezken, neden Jetbrains IDEleri 2-3 GB RAM yemekle başlıyor?
Eclipse kadar berbat UX'e sahip başka bir IDE yok piyasada. Daha iyi UX sunacaksa 2GB RAM feda olsun umurumda olmaz. Gelişmiş özellikler = daha fazla kaynak kullanımı. Ayrıca az ram kullanımı != stabil ve kullanışlı deneyim.

Geri
Yukarı