Programlama için sorun-çözüm isteyen site önerileri

Bu sitelerini inceleyebilirsin.

Bu sitelerini inceleyebilirsin.

Hocam bunlarda ders anlatımı var ben egzersiz yapmak için bir yer bulamadım.

Hocam bunlarda ders anlatımı var ben egzersiz yapmak için bir yer bulamadım.
Proje geliştirmek içinse JS için JavaScript 30 burayı öneririm. Buradaki tüm projeleri yapıp Github'ına mutlaka yüklemeni tavsiye ederim.

HTML, CSS ve JS için ayrıca normalde olan siteleri klonlamaya çalışabilirsin. Mesela Twitter'ın klonunu yapmaya çalış sıfırdan sadece front-end olarak.

C# içinse basit oyunlar yapabilirsiniz ya da otomasyon sistemi falan.

Proje geliştirmek içinse JS için JavaScript 30 burayı öneririm. Buradaki tüm projeleri yapıp GitHub'ına mutlaka yüklemeni tavsiye ederim.

HTML, CSS ve JS için ayrıca normalde olan siteleri klonlamaya çalışabilirsin. Mesela Twitter'ın klonunu yapmaya çalış sıfırdan sadece Front-End olarak.

C# içinse basit oyunlar yapabilirsiniz ya da otomasyon sistemi falan.

Yeni öğrenmeye başladım hocam, en basit olan HTML'i bile 1 haftadır bitiremedim(daha öncesinde hiçbir yazılım bilgim, uğraşım yok) normal midir?
Tavsiyeler için teşekkürler öğrendikçe yapacağım.

Yeni öğrenmeye başladım hocam, en basit olan HTML'i bile 1 haftadır bitiremedim(daha öncesinde hiçbir yazılım bilgim, uğraşım yok) normal midir?
Normaldir. Yıllarca emek isteyen bir sektörde ilk defa atalım yapmışsın. HTML bir programlama dili değil onu söyleyeyim en baştan, öğrenmesi çok daha kolay bir dil.

Öğrendiğin şeyleri sürekli proje yaparak pekiştir, kendi aklına gelen şeyleri yapmaya çalış. Başarısız olsan da dene, aklına geleni yapmaya çalışırken temel öğrendiğin şeylerden çok daha fazla şey öğreneceksin. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı