Programlama mantıgını nasıl anlarım ?

Basri37

Hectopat
Makaleler
2
Şimdi 7 ay olan banımdan kurtulmus durumdayım. Ben programlama mantıgını anlayamıyorum. Bunun için napmam lazım? Mesela javascriptin nasıl yapıldıgını anlayamıyorum ezbere yapınca da olmuyor. Lütfen bunun için napmam lazım ?

Js ile başlanmaz zaten. Akış diyagramı ile algoritmaya giriş yaptıktan sonra normal bir programlama dili öğren. Js fonksiyon tabanlı programlama dili. Js web için istiyorsan Asp.net MVC ise C# öğren, PHP kullanacaksan PHP öğren programlama dili olarak sonra Js öğrenirsin, zaten Js temel seviyede öğrenip JQuery yada Angular öğrenirsin.

Programlama hayat gibidir. İlk olarak dünyaya gelmek gerekli. Eğer sen yürümeyi bilmeden koşmak ister isen mutlaka düşersin. Algoritmalar ile başlamanı öneririm. Daha sonra çok temel seviye diller öğrenmeye çalış. Olayı sana tam olarak anlatamadım belki. Ama sen sıfırdan başlayıp biraz ilerler isen olayı anlayacaksın. Bildiğim yararlı kaynaklar bunlar. Eğer öğrenmek istiyor isen kurs olabilir. Veya okulundan destek alabilirsin. Sana yol haritası çizebilirler. Başarılar dilerim.
Çizgi TAGEM
Microsoft - Açık Akademi
Khan Academy

Bol bol döküman, örnek kod yapıları, İngilizce ve elindekileri kullanarak örnek uygulamalar yaparak. 2016'dayız ve döküman bulamıyorum sorunu artık yok. Sadece neyi istediğine karar ver ve ondan sonra karar kıldığın bir dil ile ilerle.

Düzenleme, bunlardan sonra gerisi gelir zaten.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı