Programlama Öğrenmek

Biraz önce başka bir arkadaşa yapmiştim tavsiye, umarim sana da yardimci olur.

Buralardaki kurslara bakmani tavsiye ederim

Best Online Courses | Udemy
www.cizgi-tagem.org: Çizgi TAGEM

Birde buradan kitap temin edersen daha yararli olacaktir.

//D&R da daha indirimli bulabilirsin. Ben python ve java kitaplarimi baya ucuza aldim.

KODLAB | Anasayfa

//Çoğu kitapta görsel eğitim seti de mevcut.

C# güzel ve basit bir dil bence. Arkadaşında önerdiği gibi çizgi tanem yardımcı olabilir.

Asıl önemli olan ilgiyi arttırmak için bir şeyler yapmak, genç nesil 'in ilgisini çekmek lazım ne yazık ki bu kadar önemli olan bir şeye çok az ilgi var. Programcılığını öğrendiğim hocam hep şunu söylerdi "Biri bilgisayar da bir şey yapmak istediği zaman ona hep şöyle söyle -Programlama dili öğren yaparsın.". Çünkü anca o zaman programlama dili bilmesi gerektiğini anlar. Bir dil bir insan sa, programlama dili de bir dildir. @Silinen üye

Düşüncelerinize katılıyorum. Ben programlama seven bir insan iken bazı kişiler yüzünden bu işten nefret ettim. Şimdi programlama işi yapmıyorum. Nefret etmeseydim belki çok iyi olmasa bile iyi bir programcı olacaktım. Sevdirmek çok önemli. Programlama sayesinde kendine ait bir dünya oluşturma imkanın oluyor. Sınırlarını senin çizdiğin, senin yönettiğin, kanunlarını senin oluşturduğun, bütün gücü senin elinde olan bir dünya oluyor. Sevilir ise daha başarılı olunur bu meslekte.

Ustadlar daha iyi bilir ama durumu şöyle bir toparlarsak olması gerekenler bence şu şekilde olmalı;
  • %100 istek ve zaman (ara verildiği anda gerçekten çok nankör bu dil işi ve kimseye kulak asmamak, çok çalışmak lazım)
  • Araştırmayı sevmek , hırslı ve sabırlı olmak lazım, bazen arap saçına dönen anlar yaşanabiliyor bu durumları aşabilmek için sabır şart :))
  • Yabancı dil konusunda arkadaşlara katılıyorum, öğrenme açısından belki değilse de ileride türkçe kaynaklarda bulamayacağın kod yapıları olacaktır.
  • Dillerden birini seçip tamamen ona yoğunlaşmak lazım. Şundan biraz ondan biraz olmuyor. Algoritma yapısı oturduktan sonra rahatlıkla diğer dillere de geçiş yapılabilir.
  • Severek yapmak bence en önemlisi sırf popüler olmasından dolayı başlayıp daha başında bırakan çok insan tanıyorum.
  • @Silinen üye arkadaşında dediği gibi sınırlarını kendin çizeceğin dünya ne kadar hayal edersen o kadar büyük olur.
  • Anlamasan da seçtiğin dil ile ilgili forumlarda gez oku araştır kelime ve literatüre aşina olursun.
// nacizane tavsiyem oku, öğren, çok çalış ve PAYLAŞ..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı