Programlama okumak mantıklı mı?

• Konuyu başlatan gri00
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 241

gri00

Femtopat
Daha fazla  
Yapay zekanın gelişmesi ve sektördeki talep nedeniyle başka bir bölüm seçmeyi düşünüyorum mantıklı mı? (HTML, CSS, JS biliyorum)

Yapay zekanın gelişmesi ve sektördeki talep nedeniyle başka bir bölüm seçmeyi düşünüyorum mantıklı mı? (HTML, CSS, JS biliyorum)
Yapay Zeka Mühendisi olabirsiniz.

Şu anki sektörde diplomadan çok yeteneklerinize bakıyorlar ama burası Türkiye illaki diplomanın belli bir etkisi olacak iyi bir okulda 4 yıllık bölüm size daha çok şey katar ama kendinizi geliştirirseniz programcılık da iş görür. 4 yıllık için yazılım, bilgisayar, yapay zeka mühendisliği okuyabilirsiniz.

AI hikaye de yazıyor, edebiyatçılar ne yapacak şimdi? Kanser hücrelerini AI doktorlardan daha iyi tespit edebiliyor şimdi doktorluk da bitti. AI grafik de yapabiliyor grafik animasyoncular da aç kalacak desene.

AI den bu kadar korkuyorsanız bi oturup araştırın neler yapabileceğini, sınırlarını neden hiçbir mesleği uzak bir geleceğe kadar tehdit etmediğini...

AI hikaye de yazıyor, edebiyatçılar ne yapacak şimdi? Kanser hücrelerini AI doktorlardan daha iyi tespit edebiliyor şimdi doktorluk da bitti. AI grafik de yapabiliyor grafik animasyoncular da aç kalacak desene.

AI den bu kadar korkuyorsanız bi oturup araştırın neler yapabileceğini, sınırlarını neden hiçbir mesleği uzak bir geleceğe kadar tehdit etmediğini...
yazılım sektörü tamamen bitmez biliyorum fakat junior geliştirci için aynı şeyi söylemek çok zor olduğunu düşünüyorum front-end alanı ile ilgileniyorum ve web uygulaması dışında bize pek ihtiyaç kalmaz. tester alanına yönelmeye planlıyorum ama ai burda daha hızlı gelişir buda daha az iş ilanı sorunu oluştura bilir. ( yanlış mı düşünüyorum)

AI gelismelerine gore bolum sececeksen politikaci olman gerekiyor. Birkac istisna disinda her alanda ciddi yer alacak. TR'de politikaya el atana kadar bir kac insan omru gecer, sonucta siyasal islam rasyonel deterministik bir makine ile modellenemez.

Geri
Yukarı