Programlama yeteneği nasıl kazanılır?

Benim fikrimce yetenek kazanılmaz. Eğer o yönde yeteneğiniz varsa kendinizi geliştirirsiniz.
Bence tam olarak böyle değil. Yetenek sadece belli bir ilerleme hızı sağlar. Herkes daha önceden olmayan bir yeteneği öğrenip geliştirebilir. Ve bu şarkı söylemek gibi bariz belli bir seviye başlangıç yeteneğine ihtiyaç duyulan bir şey değil.

Merhaba bu konu hakkında bir fikri olan var mıdır acaba? Merak ettim. (video izlemek dışında)
Matematik konusunda kendinizi olabildiğince geliştirin. Problem çözme yetiniz ve üretkenliğiniz ne kadar iyiyse o kadar iyi programcı olursunuz.

Bence tam olarak böyle değil. Yetenek sadece belli bir ilerleme hızı sağlar. Herkes daha önceden olmayan bir yeteneği öğrenip geliştirebilir. Ve bu şarkı söylemek gibi bariz belli bir seviye başlangıç yeteneğine ihtiyaç duyulan bir şey değil.
Evet yapabilir lakin uzun sürmez. Yaptığı işi seviyorsa zaten yeteneklidir. Ama sevmediği bir işi fazla yapamaz ve bırakır.

Evet yapabilir lakin uzun sürmez. Yaptığı işi seviyorsa zaten yeteneklidir. Ama sevmediği bir işi fazla yapamaz ve bırakır.
Ona bi şey diyemem ama içine girmeden de sevip sevmeyeceği belli olmuyor programlamanın. Ben oyuna sarmadan önce 1 sene farklı alanlar denemiştim. Hepsi uzaktan bana istediğim alan gibi geliyordu sevdiğimi sanıyordum ama sonra sevmediğimi fark ettim. Yine bi denemesi lazım aslında çok sevdiğini düşündüğü şey sevmediği şey olabilir ya da tam tersi de olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı