Programlamada nasıl ilerlemeliyim ve gelişmeliyim?

emresukes

Decapat
Merhaba ben 9.sınıf öğrencisiyim yaklaşık 5 aydır meslek lisesinde programlama eğitimi görüyorum fakat lisede verilen eğitimde 9.sınıftan sonra (10.sınıfta) dal seçme zorunluluğu gelecek ve ben hangisini seçeceğime karar veremedim. Oyun programlama daha çok istiyorum diğerlerine göre ama benim için fark etmez rahat bir şekilde pasif gelir kazanayım yeterli benim için. Sizce hangi dalda ilerlemeliyim ve hangi programlama dilinde kendimi geliştirmeliyim.

Not: İngilizce ve matematiğim orta düzeyde ve algoritmayı da çözdüm İngilizce dışında hangi dili öğrenmem lazım yazarsanız iyi olur.

- Ağ işletmenliği ve siber güvenlik dalı
- Yazılım geliştirme dalı

Son düzenleyen: Moderatör:
Ciddi misin? Nedenini yazar mısın?
Boş iş çünkü. Hocaların da genellikle bir şey bildiğini görmedim okuldan okula değişir tabii. Onun dışında sana bir şey katacağını da çok düşünmüyorum eğer amp olarak okuyorsan üniversite kazanmanı da çok zorlaştırıyor üstelik meslek lisesinde bi anadolu lisesi ortamı da bulamazsın. Tavsiyem kendini kurtarman.

Boş iş çünkü. Hocaların da genellikle bir şey bildiğini görmedim okuldan okula değişir tabii. Onun dışında sana bir şey katacağını da çok düşünmüyorum eğer AMP olarak okuyorsan üniversite kazanmanı da çok zorlaştırıyor üstelik meslek lisesinde bir Anadolu lisesi ortamı da bulamazsın. Tavsiyem kendini kurtarman.

Meslek liselerine özel mtok alanlarını bilmiyorsun galiba?
Merhaba ben 9.sınıf öğrencisiyim yaklaşık 5 aydır meslek lisesinde programlama eğitimi görüyorum fakat lisede verilen eğitimde 9.sınıftan sonra (10.sınıfta) dal seçme zorunluluğu gelecek ve ben hangisini seçeceğime karar veremedim. Oyun programlama daha çok istiyorum diğerlerine göre ama benim için fark etmez rahat bir şekilde pasif gelir kazanayım yeterli benim için. Sizce hangi dalda ilerlemeliyim ve hangi programlama dilinde kendimi geliştirmeliyim.

not: İngilizce ve matematiğim orta düzeyde ve algoritmayı da çözdüm İngilizce dışında hangi dili öğrenmem lazım yazarsanız iyi olur.

- Ağ işletmenliği ve siber güvenlik dalı.
- Yazılım geliştirme dalı

Yazılım geliştirme alanını tavsiye ederim.

Geri
Yukarı