Programlamaya girmek için en iyi dil Python mu?

@UserHakan İnsanları tanımadan, boş gibi kelimeler kullanma. Gerçekleri söyledim, kendisi ona karar verir. Konuda sadece sürekli olarak erteledim demiş. Ben gerekeni söyledim, gerisini kendisi düşünür. Bir kişi yüzünden hevesiniz kırılıyorsa zaten bu hayatta pek bir noktaya gelemezsiniz. Hatta tanımadığınız birisi tarafından...

@UserHakan İnsanları tanımadan, boş gibi kelimeler kullanma. Gerçekleri söyledim, kendisi ona karar verir. Konuda sadece sürekli olarak erteledim demiş. Ben gerekeni söyledim, gerisini kendisi düşünür. Bir kişi yüzünden hevesiniz kırılıyorsa zaten bu hayatta pek bir noktaya gelemezsiniz. Hatta tanımadığınız birisi tarafından...
Hadi canım hadi.

Ben C# ile başlamıştım, oldukça faydasını da gördüm, C veya C# ile başlarsan ileride diğer dillere geçtiğinde daha az sorun yaşayacağını düşünüyorum. Python'un kolaylığına alışan biri genellikle sonradan başka dilleri öğrenmek istediğinde oldukça zorlandığını fark ettim.

Ben C# ile başlamıştım, oldukça faydasını da gördüm, C veya C# ile başlarsan ileride diğer dillere geçtiğinde daha az sorun yaşayacağını düşünüyorum. Python'un kolaylığına alışan biri genellikle sonradan başka dilleri öğrenmek istediğinde oldukça zorlandığını fark ettim.

C# ve Python arasında gidip geliyorum hocam. Python'a ufaktan bir giriş yaptım ancak kafam hala karışık.

En iyi yol önce ne yapacağına karar verip sonra onunla ilgili güvenilir bir roadmap bulmak.

Sıkıldık artık bu konulardan bize ne yapmak istediğini söyle sana Roadmap'ini verelim.

Bilgisayarlar için oyun veya programlar programlamak amacım hocam.

Bilgisayardan kastınız sadece Windows ise güzel ve tutarlı bir yol hairtanız var.

Windows Application için yol haritanız aşağıdaki gibi olabilir. Skillset: Junior C# Programmer

Bu yol haritasını tamamlayınca Windows uygulamaları geliştirebilirsiniz ve daha da önemlisi bundan sonrasında kendi yolunuzu kendiniz çok rahat çizebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı