Programlamaya girmek için en iyi dil Python mu?

Fheron

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Neredeyse 1 yıldır sürekli olarak ertelememe rağmen bugün itibari ile Python öğrenmeye başlayacağım. Udemy'den bir kurs satın aldım. Yazılım dünyası hakkında çok bilgim olmadığı için sormak istiyorum sizce başlangıç için Python iyi midir? Ayrıca Python'u iyi bir şekilde öğrendikten sonra, ki bu uzun süre alacak, hangi dili öğrenmeliyim? PC için uygulamalar, oyunlar veya Arduino benzeri işlerle uğraşmak istiyorum Python'dan sonra. Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

Programlamaya başlamak için en iyi dil diye bir şey söylenebileceğini sanmam. Python iyi ve doğru bir başlangıç olmuş bence. Python'dan sonra Java, C++ ya da C# üzerinden ilerleyebilirsin. Aslında seçim sana kalmış, bir dili iyice öğrendikten sonra diğer dillerde daha kolay ilerlersin.

C++ ve Python u iyi öğrendikten sonra çoğu işinizi görebilirsiniz diye düşünüyorum tabii sizin ne hedeflediğinize de bağlı bu diller.

En kolay öğrenimli dil diyorsan evet Python senin için en iyi seçim olacaktır bunu öğrenip diğer dilleride öğrenme hızın artar.

1 yıldır bu işi erteliyorsan, gerçekten öğrenme hevesin yok demektir. Bu işe ilgi duyan ve öğrenmek isteyen birisi asla 1 sene beklemezdi. Muhtemelen bu alan size göre değil. Lütfen kendinize bir iyilik yapıp, size uygun bir alanda ilerlemeye başlayın.

1 yıldır bu işi erteliyorsan, gerçekten öğrenme hevesin yok demektir. Bu işe ilgi duyan ve öğrenmek isteyen birisi asla 1 sene beklemezdi. Muhtemelen bu alan size göre değil. Lütfen kendinize bir iyilik yapıp, size uygun bir alanda ilerlemeye başlayın.
Şöyle boş insanlar yüzünden bir insanın hevesi kırılıyor ya üzülüyorum. Nerden biliyorsun kardeşim belki adamın bir sıkıntısı vardı belki sınavları vardı neden hep tembellik yapmış gibi bakıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı