Programlamaya nasıl başlanır?

Eternalist

Hectopat
Selamlar, programlamaya başlamak istiyorum fakat ne yapacağımı nasıl yapacağımı bilmiyorum. İlk deneyimim Windows Visual Studio Code'daydı. Ama aynı anda 2 dil kullanamadığım için anlayamayıp salmıştım. Python denedim ne yapacağımı bilmediğim için olmadı. Yeterli bilgim de olmadığı için deniyorum sadece. Web site veya program geliştirmek istiyorum. Ama ne hakkında yapacağımı bilmiyorum. Program biraz daha ilgi çekici geliyor fakat biraz zor gibi. Webden başlayıp (HTML ve CSS) program geliştirmeye geçmek daha mantıklı olur gibi geliyor. Bana hem yol gösterip, hem de fikir verirseniz sevinirim. Web geliştirme için hangi programı kullanmam gerekiyor? Ve program için ne kullanacağım? Codepen diye bir sitede Doctor Who'nun meşhur İngiliz kulübesini 3D bir şekilde kodlamıştım bir yerden bakarak. Tek deneyimim bu.

Patika adlı siteyi öneririm. Türkçe ve güzel arayüzü var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yapmak istiyorsun tam olarak, ona karar ver önce. Bir problemin var, bir isteğin var ve bunu çözmen lazım. İşte o zaman nasıl çözeceğini araştırmaya başlarsın.

Ne yapmak istiyorsun tam olarak, ona karar ver önce. Bir problemin var, bir isteğin var ve bunu çözmen lazım. İşte o zaman nasıl çözeceğini araştırmaya başlarsın.

Bilmiyorum ki işte. Program yapmak istiyorum. Yeni başlayacağım için kolay bir şey olmasını istiyorum. Ama ne hakkında ne olacak bilmiyorum. Belirleyemiyorum çünkü örnek görmedim. Doğru düzgün yeniler için program için fikir önerisi falan görmedim. O yüzden ne yapacağımı bilmiyorum.

Bilmiyorum ki işte. Program yapmak istiyorum. Yeni başlayacağım için kolay bir şey olmasını istiyorum. Ama ne hakkında ne olacak bilmiyorum. Belirleyemiyorum çünkü örnek görmedim. Doğru düzgün yeniler için program için fikir önerisi falan görmedim. O yüzden ne yapacağımı bilmiyorum.
Program dediğin ne arkadaşım? Git bir dillerle ne yapılıyor onları araştır. Ne istediğini bilmeden dil öğrenilmez.

Burada zaten çoğu kişi senin gibi çabalıyor. Okulunu yüksek puan ile bitir ve Üniversitede Bilgisayar Mühendisliğini kazan. Benim yada bir başkasının tavsiyeleri ile bir şey öğrenemezsin.

Geri
Yukarı