Programlamaya nereden başlamalı?

aLoneDark66

Decapat
Ben programlama öğrenmek aynı eray hocam gibi olmak istiyorum (@Eray T ) ve ben programlama yazılım artık ne derseniz ben yazılım diyeceğim yazılım hakkında hiçbir bilgim yok.
  1. Programlamaya nereden nasıl başlamalıyım?
  2. Örneğin biz programlama yaptığımız bilgisayarı hiçbir veri/dosya kaybetmeden günlük hayatta kullanabilecek miyim? Teşekkürler iyi sosyaller.

Ne yapmak istiyorsunuz? Oyun, web, mobil veya masaüstü? Hangisini kullanacaksınız. Ayrıca platform belirtmenizi rica ederim.

Hocam cahillik kusura bakmayım laptoptan yapmayı düşünüyorum daha önce hiçbir kodlama vs. uğraşmadığım için en basiti hangisiyse onla başlayalım. Fark etmez kısaca.

Hocam cahillik kusura bakmayım laptoptan yapmayı düşünüyorum daha önce hiçbir kodlama vs. uğraşmadığım için en basiti hangisiyse onla başlayalım. Fark etmez kısaca.
Masaüstü istediğinizi varsayıyorum. Ayrıca hem Windows kullandığınızı düşünerekten hem başlangıç için normal seviye olsun diye C# öneriyorum.

Dipnot: Yine bu mesaja malum kişi atlayıp uğraşmaya değmez diye sacmalayacak ama olsun : )

Masaüstü istediğinizi varsayıyorum. Ayrıca hem Windows kullandığınızı düşünerekten hem başlangıç için normal seviye olsun diye C# öneriyorum.

Dipnot: Yine bu mesaja malum kişi atlayıp uğraşmaya değmez diye sacmalayacak ama olsun: )

Teşekkürler ve hocam 2.soruma cevap verebilir misiniz rica etsem.

Geri
Yukarı