Programlamaya nereden başlamalıyım?

HeisenberG_g

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Evimde abimin Arduino seti var. Onunla mı başlamalıyım yoksa diğer yazılım uygulamaları ile mi başlamalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim (daha önce hiçbir şey yapmadım yazılımla ilgili o yüzden hiçbir şey bilmiyorum).

Arkadaşlar merhaba. Evimde abimin Arduino seti var. Onunla mı başlamalıyım yoksa diğer yazılım uygulamaları ile mi başlamalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim (daha önce hiçbir şey yapmadım yazılımla ilgili o yüzden hiçbir şey bilmiyorum).

Sıkıntı şurada ilk önce ne yapmak istediğine karar vermelisin ondan sonra sana yardımcı olabilirim.

Nasıl yaparım sorusuna cevap verebilmen için bence önce kendinde ne yapmak istiyorum sorusunu sor, onu bulduğunda bulduğun şeyi nasıl yapacağını araştırırsın ya da biz anlatırız.

C# gibisinden bir şeyle başla ya da arduino ile projeler yaparak öğrenebilirsin sadece ne yapacağına karar ver ardından yapmaya başla herhangi bir eğitime gerek yok takıldığın yerde googla ya da youtube dan bakabilirsin ( hintlilerden biriyle karşılaşman muhtemel).

C# gibisinden bir şeyle başla ya da Arduino ile projeler yaparak öğrenebilirsin sadece ne yapacağına karar ver ardından yapmaya başla herhangi bir eğitime gerek yok takıldığın yerde googla ya da YouTube'dan bakabilirsin ( Hintlerden biriyle karşılaşman muhtemel).

Nasıl yaparım sorusuna cevap verebilmen için bence önce kendinde ne yapmak istiyorum sorusunu sor, onu bulduğunda bulduğun şeyi nasıl yapacağını araştırırsın ya da biz anlatırız.

Sıkıntı şurada ilk önce ne yapmak istediğine karar vermelisin ondan sonra sana yardımcı olabilirim.

Yani ne yapacağıma karar vereyim derken sadece kod yazmayı öğrenmek istiyorum ileride bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ona göre bir şeyler önerirseniz sevinirim.

Kod yazmak, oturayım iki aşık hakkında hikaye yazayım demek ile aynı şey değil ama sen bu anlamda kullanıyorsun. Bir kod yazarsın sana websitesinin tasarımını yapar, bir kod yazarsın o websitesine tasarım yapmaz ama kayıt tutturur, başka bir kod yazarsın sana tek tuş ile ikisini yaptırır, başka bir kod yazarsın o da sana otomasyon sistemi yaratır websitesi değil veritabanlı bir "uygulama" olur. O yüzden ne yapmak istediğini bilmek zorundasın.

Yani ne yapacağıma karar vereyim derken sadece kod yazmayı öğrenmek istiyorum ileride bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ona göre bir şeyler önerirseniz sevinirim.
Çizgi takip eden robot gibi basit projelerle başlayın ya da kırmızı ışık yeşil ışık tarzı beyninizin yaratıcılık kısmını çalıştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı