Programlamaya nereden başlanmalı?

melihcanx1

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar iyi geceler, 19 yaşındayım ve kendi çabalarımla yazılım öğrenmeye çalışıyorum. Sizce nereden başlamalıyım? Ben Python istiyorum çünkü bana çok zevkli geliyor ve Python ile kodlamayı oldukça sevdim ancak başlangıçta freelance olarak çalışmak istiyorum ve birçok kişi bunun için web geliştiriciliği için kullanılan CSS ve JS önerdiler. Sizin önerileriniz nelerdir acaba? Ve aklıma takılan farklı bir şey de var Python ile neler yapılabilir?

Merhabalar iyi geceler, 19 yaşındayım ve kendi çabalarımla yazılım öğrenmeye çalışıyorum. Sizce nereden başlamalıyım? Ben Python istiyorum çünkü bana çok zevkli geliyor ve Python ile kodlamayı oldukça sevdim ancak başlangıçta freelance olarak çalışmak istiyorum ve birçok kişi bunun için web geliştiriciliği için kullanılan CSS ve JS önerdiler. Sizin önerileriniz nelerdir acaba? Ve aklıma takılan farklı bir şey de var Python ile neler yapılabilir?
Web'den başlayıp Python öğrenmek daha kolay olur.

Zaten o dediğiniz şeyi yaptım ancak kendi sorunumu farklı gördüğüm için böyle bir konu açma gereği duydum ve ayrıca bu kadar rencide edici olarak ifade etmenize gerek yoktu iyi forumlar.
Web'den başlayıp Python öğrenmek daha kolay olur.

Anlamadım yani sizce önce CSS ve JS ile mi başlamalıyım?

Birden fazla cevap verebilirim ancak en önemlisi İngilizce bilmen sonraki adımları hızlandıracaktır.

Anladım, teşekkür ederim cevabınız için.

Zaten o dediğiniz şeyi yaptım ancak kendi sorunumu farklı gördüğüm için böyle bir konu açma gereği duydum ve ayrıca bu kadar rencide edici olarak ifade etmenize gerek yoktu iyi forumlar.

Anlamadım yani sizce önce CSS ve JS ile mi başlamalıyım?

Anladım, teşekkür ederim cevabınız için.
En kolay kodlama dillerinden biri olan HTML ile kodlama dünyasına giriş yapabilirsin. Sonrasında istediğin kodlama diline geçebilirsin ama önerim Python öğrenmenden yana olur. İş sektöründe aranan en önemli kodlama dillerinden biri Python. HTML'den sonra daha kolay öğrenirsin. Zaten HTML ve CSS birbirinin neredeyse kopyası. Birini öğrendin mi diğerini bir kaç günde halledersin.

En kolay kodlama dillerinden biri olan HTML ile kodlama dünyasına giriş yapabilirsin. Sonrasında istediğin kodlama diline geçebilirsin ama önerim Python öğrenmenden yana olur. İş sektöründe aranan en önemli kodlama dillerinden biri Python. HTML'den sonra daha kolay öğrenirsin. Zaten HTML ve CSS birbirinin neredeyse kopyası. Birini öğrendin mi diğerini birkaç günde halledersin.

Aslında HTML öğrendim sayılır yani başlangıç seviyesinin biraz üzerinde HTML bilgim var, aslında Python ile de uğraştım yani if, Elif, else kısmına kadar Python bilgimde var.

Geri
Yukarı